Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Nabór do kieleckich przedszkoli za pasem. Na dzieci czeka ponad 1500 wolnych miejsc

wtorek, 20 kwietnia 2021 12:12 / Autor: Weronika Kępa
Nabór do kieleckich przedszkoli za pasem. Na dzieci czeka ponad 1500 wolnych miejsc
Nabór do kieleckich przedszkoli za pasem. Na dzieci czeka ponad 1500 wolnych miejsc
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W czwartek, 22 kwietnia, rozpocznie się rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych na terenie miasta.

W tym roku rodzice będą mogli złożyć wymagane dokumenty na trzy sposoby. - Tradycyjnie w placówce, elektronicznie - wykorzystując Profil Zaufany lub dołączając w systemie skany dokumentów z własnoręcznym podpisem. Wówczas rodzic nie będzie musiał przychodzić do placówki osobiście. Pozostałe zasady rekrutacji pozostają takie same jak w roku ubiegłym – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Rekrutacja rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 22 kwietnia. - Opiekunowie dzieci, które już uczęszczają do przedszkola, będą mieli sześć dni na potwierdzenie woli dalszego korzystania z usług danej placówki. W dniach 29 kwietnia – 10 maja odbędzie się przyjmowanie podań od rodziców, którzy zapisują dziecko do danego przedszkola po raz pierwszy. Aby to uczynić będą musieli wypełnić formularz dostępny na stronie kielce.formico.pl, a następnie go wydrukować i złożyć do placówki wybranej na pierwszej pozycji – tłumaczy Porębski.

Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów zostaną opublikowane 28 maja do godziny 15. Wówczas rodzice będą musieli potwierdzić wolę korzystania z usług danej placówki. Brak złożenia potwierdzenia będzie skutkować nieprzyjęciem dziecka do przedszkola.

- W kieleckich przedszkolach jest blisko pięć tysięcy miejsc. Do tego należy doliczyć ponad pięćset miejsc w oddziałach przedszkolnych działających w szkołach podstawowych - mówimy tutaj o tak zwanych „zerówkach”. Około 1200 dzieci to siedmiolatkowie, którzy w przyszłym roku szkolnym przejdą do pierwszych klas. Oprócz tego należy doliczyć sporą grupę sześciolatków, które przejdą do zerówek szkolnych. Oznacza to, że łącznie w miejskich przedszkolach zostanie przygotowanych ponad 1600 wolnych miejsc. Zapewniam, że ta liczba jest wystarczająca – stwierdza Porębski.

Ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów zostaną opublikowane 4 czerwca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO