Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Gdzie jest najlepsza kawa w Kielcach? Podpowiadamy

sobota, 25 września 2021 11:07 / Autor: Adrianna Linertowicz
Gdzie jest najlepsza kawa w Kielcach? Podpowiadamy
Gdzie jest najlepsza kawa w Kielcach? Podpowiadamy
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Espresso, Latte Machiato, Mocha, Capucchino, z dodatkiem czekolady, a może nawet chilli lub toniku? W Kielcach znajdziecie kilka wyjątkowych miejsc, w w których można napić się ulubionej kawy, a ta, przy jesiennej aurze, umili Wasz dzień.

Na mapie naszego miasta wskazaliście nam kilka Waszych ulubionych punktów i najlepszych według Was kawowych propozycji. Jak się okazuje, kieleckie kawiarnie cenicie nie tylko za dobrą kawę…

Wśród Waszych propozycji bardzo często pojawiała się kawiarnia Choco Obsession.

- Wysoka jakość kawy i dobre, słodkie dania. Jeden z nielicznych lokali w Kielcach, w którym serwują kawę z tonikiem – proponuje pan Tomasz.

- W Choco Obsession miałam możliwość pierwszy raz w życiu spróbować „Kawy Azteków” z dodatkiem chilli. Niecodzienne połączenie, ale moim zdaniem świetne! – mówi pani Karolina.  .

Choco Obssesion zlokalizowana jest przy ulicy św. Leonarda 15. Lokal Choco Express znajduje się również przy kieleckim Dworcu Autobusowym przy ulicy Czarnowskiej 12. 

Jako godną polecenia wskazaliście również kawiarnię Calimero Cafe. Za co ją cenicie?

- Przepyszna kawa, tym lepsza w połączeniu z ciepłą szarlotką i lodami. Bardzo smaczne desery. Obsługa również jest bardzo sympatyczna, czuć gościnną atmosferę i przyjemny klimat – mówi pani Anna.

Calimero Cafe znajdziecie przy ulicy Solnej 4a/11u.

Na naszej liście nie mogło również zabraknąć Wesołej Kafki.

- To obowiązkowe miejsce nie tylko dla kawoszy, ale też dla wszystkich osób, które cenią sobie wyjątkowy klimat. Jestem stałą bywalczynią tego miejsca od co najmniej siedmiu lat i to nie tylko z powodu dobrej kawy. Lokal jest niesamowicie urokliwy, kameralny i przytulny. Mają sporo ciekawych propozycji w menu. Poza kawą polecam też kafkowego grzańca w chłodniejsze dni – zachęca pani Mariola.

Wesoła Kafka mieści się przy ulicy Wesołej 50.

Inną, choć nie mniej atrakcyjną propozycją jest lokal Mała Rozkosz Cafe.

- Rewelacyjne miejsce. Kawa zawsze dobrej jakości, wiele opcji do wyboru, a do tego nieziemsko pyszne lody i desery. Najlepszą kawę mrożoną piłem właśnie w tym miejscu. Ceny są też bardzo przystępne, a obsługa zawsze miła i uśmiechnięta. Naprawdę polecam – mówi pan Zbigniew.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO