Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] O tym, jak dzieci zaprzyjaźniły się dziś w KPT z... kościotrupem!

sobota, 12 października 2019 14:49 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO] O tym, jak dzieci zaprzyjaźniły się dziś w KPT z... kościotrupem!
[FOTO] O tym, jak dzieci zaprzyjaźniły się dziś w KPT z... kościotrupem!
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Gdy się rodzimy, nasze ciało składa się z 270 kości, z upływem lat część z nich się zrasta i liczba ta zmniejsza się do 206. Dzisiaj w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach dzieci z rodzicami mogły wziąć udział w wyjątkowych warsztatach przybliżających wiedzę na temat ludzkiego ciała.

Uczestnicy spotkania pod hasłem „206 kości” dowiedzieli się między innymi, że największą i najcięższą kością naszego ciała jest kość udowa. Najbardziej zaskakujące dla najmłodszych jednak było to, że zarówno żyrafa jak i człowiek mają taką samą... siedmiokręgową szyję. Wszystkie te informacje zostały zobrazowane za pomocą wyjątkowego gościa: - Dzieci mają okazję poznać mojego pomocnika, Konstantego dla znajomych Kostka, który odkrywa przed nimi swoje wnętrze, dzięki czemu możemy zobaczyć wszystkie jego kości - tłumaczyła Iwona Mendyk, edukator Energetycznego  Centrum Nauki w Kielcach.

Mali uczestnicy nie kryli zachwytu z takiego naukowego sposobu spędzenia soboty: - Podoba mi się to miejsce, dobrze mi się tutaj spędza czas - mówił sześcioletni Aleksander – najmłodszy uczestnik spotkania. - Warsztaty to świetna zabawa dla dzieci, co doceniają ich rodzicie, którzy sami lubią takie wydarzenia. One są bardzo fajne i bardzo dużo uczą. Jest to bardzo znakomity pomysł i cieszymy się z tak spędzonej soboty – przekonywała pani Wiola, która przybyła na warsztaty z córką Alą.

Oprócz informacji o najmniejszych i największych elementach naszego ciała, na uczestników czekało wyjątkowe zadanie: - Robimy teraz takie ruszające się ręce i bardzo mi się to podoba - cieszyła się Amelka, wykonująca ze swoim tatą model dłoni.

Dzisiejsze wydarzenie było kolejną odsłoną familijnych warsztatów organizowanych w październikowe soboty przez Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO