Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[VIDEO] Nasza bożonarodzeniowa szopka zdewastowana

sobota, 09 stycznia 2021 10:25 / Autor: Adrianna Linertowicz

Tysiące kielczan odwiedzało szopkę, która stanęła przed budynkiem redakcji Radia eM. Wiele osób robiło sobie przy niej zdjęcia, szczególnie dużo radości dawała rodzinom z dziećmi. Niestety, znalazł się ktoś, komu najwyraźniej to przeszkadzało.

Z dużym smutkiem i oburzeniem przyjęliśmy fakt, że szopka przy naszej redakcji została w nocy w czwartku na piątek zdewastowana.

Na filmie z monitoringu widać, jak mężczyzna przechodzi przez ogrodzenie i wspina się na konstrukcję. Siada na jednej z figurek, nonszalancko zarzuca nogę na postać Józefa, po czym wyjmuje Jezusa ze żłobka i z nim na ramieniu opuszcza szopkę. Nazajutrz rano, przy pomniku Henryka Sienkiewicza znaleźliśmy figury Jezusa i baranka.

Nie jesteśmy w stanie zrozumieć motywów działania sprawcy.

– Bardzo się cieszymy z tego, że w okresie Bożego Narodzenia kilka tysięcy osób zrobiło sobie zdjęcia przy szopce. Otrzymaliśmy mnóstwo sygnałów, że kielczanom i gościom w naszym mieście bardzo podobał się pomysł ustytuowania barwnej szopki w centrum Kielc. Szkoda, że wśród wielu tysięcy osób, które potrafiły docenić to, jak szopka wygląda, trafiły się też pojedyncze osoby, które nie uszanowały tego symbolu świąt Bożego Narodzenia – komentuje sprawę Piotr Michalec, z-ca redaktora naczelnego Radia eM. – Bardzo ubolewamy z tego powodu, smutne jest to co zobaczyliśmy na nagraniach z monitoringu – dodaje.

Jednocześnie informujemy, że z naszej strony nie ma przyzwolenia na takie zachowanie. Szopka jest stale monitorowana przez system kamer wideo. Oznacza to, że każda niepożądana aktywność wokół niej jest rejestrowana i może zostać zgłoszona organom ścigania.

Szopkę bożonarodzeniową przed siedzibą Radia eM przy ul. Sienkiewicza można było oglądać od 18 grudnia do 11 stycznia. Mamy nadzieję, że ponownie pojawi się w tym miejscu w grudniu 2021 roku.

vlcsnap 2021 01 08 14h46m32s201 750

vlcsnap 2021 01 08 14h46m21s407 750

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO