Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Niecodzienna wpadka. Trafił za kratki, bo szukał go tata

czwartek, 08 kwietnia 2021 13:00 / Autor: Aleksandra Rękas
Niecodzienna wpadka. Trafił za kratki, bo szukał go tata
Niecodzienna wpadka. Trafił za kratki, bo szukał go tata
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W nietypowych okolicznościach w ręce policjantów wpadł 33-letni mieszkaniec Kielc. Został on zatrzymany przez kryminalnych wkrótce po tym, jak jego tata zgłosił zaginięcie. Jak się okazało, kielczanin przywłaszczył sobie utarg jednego ze sklepów spożywczych.

Do kradzieży doszło 28 marca. Wtedy to rabuś wszedł na zaplecze sklepu i zabrał cały dzienny utarg.

- Gdy właścicielka lokalu zorientowała się, że padła ofiarą złodzieja, powiadomiła stróżów prawa. Policjanci przystąpili do działania. Zabezpieczyli monitoring, dzięki czemu ustalili wizerunek sprawcy – mówi Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Natomiast drugiego kwietnia na komisariat zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o zaginięciu swojego syna. Nikt nie znał miejsca jego pobytu i od kilku dni nie dawał on żadnego znaku życia.

- Chcąc ułatwić policjantom poszukiwania, zgłaszający przekazał zdjęcie syna. Kryminalni prowadzący wcześniejszą sprawę kradzieży utargu szybko zauważyli wspólny mianownik obu zdarzeń – dodaje policjantka.

Okazało się, że mężczyzna ze zdjęcia to ten sam, który został bohaterem filmu z monitoringu w okradzionym sklepie. 33-latek trafił do aresztu i przyznał się do winy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO