Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Niemcy w Kielcach. Zainwestują na Malikowie?

wtorek, 23 lutego 2021 12:55 / Autor: Michał Łosiak
Niemcy w Kielcach. Zainwestują na Malikowie?
Fot. um.kielce.pl
Niemcy w Kielcach. Zainwestują na Malikowie?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Przedstawiciele niemieckiej firmy Oventrop po raz kolejny odwiedzili Kielce i spotkali się z prezydentem Bogdanem Wentą. Obejrzeli także miejsca, w których mogliby otworzyć swój zakład produkcyjny. Jak dowiedziało się Radio eM Kielce, jednym z nich są tereny inwestycyjne na Malikowie.

Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechali właściciele przedsiębiorstwa, Johannes Rump i Jochen Fähnrich oraz menadżer firmy Paul Jablonski. W trakcie dzisiejszej wizyty zwiedzą oni m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik, gdzie porozmawiają o ewentualnej współpracy oraz kielecką Kadzielnię.

Potencjalni inwestorzy odwiedzają także miejsca, gdzie mógłby powstać planowany przez nich zakład produkcyjny. Na początek ma on mieć powierzchnię pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Docelowo będzie on dwa razy większy i znajdzie w nim zatrudnienie nawet sto osób.

Jak dowiedziało się Radio eM Kielce, wstępnie wybrano trzy takie lokalizacje. Jedną z nich są nowe tereny inwestycyjne na kieleckim Malikowie.

Przypomnijmy, że firma Oventrop działa w branży instalacyjnej i zatrudnia obecnie około 1200 pracowników. Posiada dwa zakłady produkcyjne w Niemczech, dziesięć spółek zależnych i 24 przedstawicielstwa na całym świecie. 

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO