Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Straszny smog nad Kielcami! Wieczorem też będzie?

czwartek, 31 października 2019 09:56 / Autor: Aleksandra Rękas
Straszny smog nad Kielcami! Wieczorem też będzie?
Straszny smog nad Kielcami! Wieczorem też będzie?
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Według danych z portalu smogkielce.pl, jakość powietrza na kieleckich osiedlach od rana pozostawia wiele do życzenia. Najgorzej sytuacja wygląda na Ślichowicach: tam normy zostały dziś rano przekroczone o ponad tysiąc procent!

Bardzo zanieczyszczone powietrze jest także na górnym KSM – tam wskaźniki pokazały, że stężenie niebezpiecznych dla zdrowia pyłów sięgało niemal dziewięćset procent. Podobnie Pod Telegrafem; na Czarnowie natomiast – niemal sześćset procent.

Jak informuje Joanna Jędras z Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Kielcach, o dziewiątej rano wskaźniki pyłów jednoznacznie pokazywały, że jakość powietrza w mieście jest zła. – Wskaźniki mają kolor czerwony, co oznacza że stężenia pyłów wynoszą pomiędzy 110, a 150 mikrogramów na metr sześcienny. Jest to uśredniony wynik dla całego miasta.

W dniu wczorajszym, stężenie dobowe wyniosło 39 mikrogramów na metr sześcienny – norma to 50 mikrogramów. Warto pamiętać, że zła jakość powietrza najczęściej zauważalna jest rano i wieczorem -  poprawia się natomiast w ciągu dnia. Na bieżąco monitorować sytuację można na portalu  http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current oraz http://smogkielce.pl/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO