Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

O bezpieczeństwie na wesoło. Strażnicy miejscy spotkali się z przedszkolakami

środa, 27 stycznia 2021 09:48 / Autor: Aleksandra Rękas
O bezpieczeństwie na wesoło. Strażnicy miejscy spotkali się z przedszkolakami
O bezpieczeństwie na wesoło. Strażnicy miejscy spotkali się z przedszkolakami
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kieleccy strażnicy miejscy od wielu lat organizują zajęcia profilaktyczne dla przedszkolaków i starszych uczniów. Wczoraj, mundurowi spotkali się z wychowankami oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 31, tym razem online. 

Najmłodsi dowiedzieli się wczoraj wielu przydatnych informacji – przypomnieli sobie numery alarmowe i ważne kwestie bezpieczeństwa. Zajęcia odbyły się za pośrednictwem platformy Skype. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć strażników i przygotowane przez nich prezentacje multimedialne.

- Tematyka spotkań dostosowana jest do wieku dzieciaków. Wczoraj opowiadaliśmy o pracy służb, z wykorzystaniem naszych autorskich bajek i wierszyków. Maluchy bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i zaangażowały się w zabawę - opowiada Karolina Kędzierska ze Straży Miejskiej w Kielcach.

W planach jest uruchomienie stacjonarnych spotkań już od lutego. Na początku dla klas I-III.

- W odpowiedzi na zapytania szkół, chcemy przychodzić do placówek i tam prowadzić zajęcia. Obecnie sytuacja epidemiczna utrudnia takie spotkania, na pewno będziemy je realizować gdy sytuacja się unormuje. To naprawdę ciekawe treści, dzieciaki się nie nudzą, opowiadają bajki i rymowanki i aktywnie uczestniczą w zajęciach – podkreśla strażniczka.

W nagrodę za wzorową postawę i przestrzeganie etosu przedszkolaka, do uczestników zajęć powędrowały upominki – kolorowanki edukacyjne oraz słodkie przekąski.

Funkcjonariusze jednocześnie zapraszają dzieci i młodzież (od trzeciego do szesnastego roku życia) do wzięcia udziału w konkursie „Moja rada na odpada”. Rywalizacja cieszy się ogromną popularnością, do strażników wpływają co roku setki prac . Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy na temat ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do aktywnego wspierania działań związanych z troską o otoczenie. Wszystkie szczegóły znajdziemy na stronie internetowej Straży Miejskiej w Kielcach.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO