Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[GALERIA] O sile przyciągania i nie tylko w Energetycznym Centrum Nauki

sobota, 20 lipca 2019 14:52 / Autor: Aleksandra Rękas
[GALERIA] O sile przyciągania i nie tylko w Energetycznym Centrum Nauki
[GALERIA] O sile przyciągania i nie tylko w Energetycznym Centrum Nauki
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W Energetycznym Centrum Nauki przez całe wakacje trwają warsztaty popularnonaukowe. Organizatorzy zapewniają mnóstwo ciekawych informacji dla najmłodszych i nieco starszych. Eksperymenty i doświadczenia naukowe to moc edukacji w praktyce.

- Dzisiejsze spotkanie dotyczyło magnesu, jego budowy i właściwości- mówi Iwona Mendyk, prowadząca warsztaty. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest lewitacja magnetyczna i jakie jest jej zastosowanie. Porozmawialiśmy o super szybkich pociągach, które lewitują nad torami. Zobaczyliśmy linie pola magnetycznego, wszystko w doświadczeniach, które uczestnicy sami przeprowadzili. Sprawdziliśmy też, czy działanie magnesu można zobaczyć gołym okiem. Oprócz tego można było obejrzeć niezwykłą wystawę „Energia”- mówi organizatorka.

W każdą sobotę Energetyczne Centrum Nauki  o godz. 13 i 14 prowadzi warsztaty familijne. Spotkania trwają około 45 minut i dotyczą innego naukowego zagadnienia.   W następnym tygodniu na pierwszym spotkaniu uczestnicy poznają zasady działania układu pokarmowego. O godz. 14 natomiast będzie możliwość skomponowania swoich własnych perfum w ramach nauki o zmyśle powonienia. Wymagane są wcześniejsze zapisy, koszt to około 8 zł. Warsztaty odbywają się w Kieleckim Parku Technologicznym przy ul. Olszewskiego 6 w Kielcach. Więcej informacji na stronie internetowej Energetycznego Centrum Nauki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO