Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Ogromne tereny po Browarze Belgia trafią na sprzedaż

środa, 07 kwietnia 2021 15:14 / Autor: Michał Łosiak
Ogromne tereny po Browarze Belgia trafią na sprzedaż
Ogromne tereny po Browarze Belgia trafią na sprzedaż
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jeden z największych terenów inwestycyjnych w Kielcach trafił właśnie na sprzedaż. Chodzi o prawie 80 hektarów w Dyminach, które niegdyś należały do Browaru Belgia. Obecny właściciel postanowił sprzedać nieruchomość.

Dyminy, od czasów komunistycznych, pełniły funkcję dzielnicy przemysłowej Kielc. To tutaj znajdowały się m.in. fabryki czy wielkie gospodarstwa.

– W dokumentach planistycznych to teren przeznaczony pod funkcje produkcyjne, magazynowe i składowe. W momencie kiedy powstawał Browar Belgia, zakupiono olbrzymi obszar, bo prawie osiemdziesiąt hektarów. Sam browar przestał istnieć w momencie, kiedy postanowiono wprowadzić tutaj plan zagospodarowania. Został on opracowany i uchwalony. Mamy tu podstawową infrastrukturę po poprzednim przedsiębiorstwie – tłumaczy Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta.

Właścicielem terenów stała się Kompania Piwowarska. Choć nie były tu planowane żadne inwestycje, a przedsiębiorstwo płaciło olbrzymie podatki do kasy miasta, nie zanosiło się również na sprzedaż tego obszaru. Teraz to się zmieniło i teren o powierzchni 78,6 hektara będzie miał nowego właściciela.

Kielce Sciegiennego 78 ha

Teren inwestycyjny jest w całości objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Dominuje przeznaczenie produkcyjne, składy i magazyny, usługi, częściowo dopuszczony jest również handel wielkopowierzchniowy. Na niektórych działkach znajdują się hale magazynowe i produkcyjne. Teren jest skomunikowany wewnętrzną drogą z wjazdem bezpośrednio z drogi DK73.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO