Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zainteresowanie abonamentami parkingowymi coraz większe

piątek, 09 września 2022 14:41 / Autor: Weronika Kępa
Zainteresowanie abonamentami parkingowymi coraz większe
Zainteresowanie abonamentami parkingowymi coraz większe
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Opłaty za parkowanie przy Suzuki Arenie zaczęły obowiązywać w drugiej połowie sierpnia bieżącego roku. Choć na co dzień teren wydaje się świecić pustkami, dyrektor MOSiR zaznacza, że zainteresowanych postojem w tym miejscu nie brakuje.

– Wyniki finansowe z pierwszego tygodnia funkcjonowania płatnego parkingu spełniają zarówno nasze oczekiwania, jak i firmy, która dzierżawi teren. Zakładaliśmy, że rozwiązanie przyniesie MOSiR-owi dochody w wysokości dwustu tysięcy złotych rocznie i póki co wszystko wskazuje na to, że tak się stanie – mówi Przemysław Chmiel, dyrektor MOSiR.

Okazuje się, że zainteresowani parkowaniem są przede wszystkim nauczyciele i uczniowie z okolicznych szkół: Słowackiego, Żeromskiego, Piłsudskiego, dla których zresztą została wprowadzona zniżka.

– Normalny abonament kosztuje 150 złotych, ale w związku z tym, że wielu rodziców i uczniów zgłaszało nam potrzebę tańszego parkowania wyszliśmy z propozycją pięćdziesięcioprocentowej zniżki. To oznacza, że uczniowie i nauczyciele z okolicznych szkół średnich mogą parkować tu samochód za 75 złotych miesięcznie, czyli niespełna trzy złote za dzień. Uważam, że to jest dobra cena i zainteresowanie, które już w tej chwili jest duże będzie coraz większe – dodaje dyrektor.

Przypomnijmy, że standardowo każda godzina parkowania samochodu osobowego przy Suzuki Arenie kosztuje 2,50 zł, a autobusu lub TIRa – 12,50 zł. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO