MIASTO
Piesi i kierowcy na celowniku. 44 wykroczenia jednego dnia


„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – pod taką nazwą odbywała się wczorajsza akcja kieleckich policjantów. Mundurowi od godziny 6 rano do 22 odnotowali 44 wykroczenia popełnione przez pieszych.
W działaniach wzięło udział w sumie aż 104 policjantów z kieleckiej komendy. Funkcjonariusze pojawili się na drogach w Kielcach i całym powiecie i uważnie przyglądali się wykroczeniom popełnianym przez pieszych oraz przeciwko pieszym.
- Podczas działań ujawniono 44 wykroczenia popełniane przez pieszych, skontrolowano 25 rowerzystów – informuje Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.
Warto pamiętać, że za wykroczenia drogowe, zgodnie z założeniami nowego taryfikatora, przyjdzie nam słono zapłacić. Na przykład – za korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez przejście – dostaniemy 300 złotych mandatu. Taka sama kara grozi za przejazd rowerem przez przejście.

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





