Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Plan zagospodarowania dla północnych Kielc przyjęty

czwartek, 02 grudnia 2021 17:03 / Autor: Weronika Kępa
Plan zagospodarowania dla północnych Kielc przyjęty
Plan zagospodarowania dla północnych Kielc przyjęty
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Podczas dzisiejszej (2 grudnia) sesji radni pochylili się m.in. nad projektem uchwały dotyczącym miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnych Kielc, a dokładnie obszaru położonego przy ulicach Warszawskiej, Radomskiej, Sikorskiego i części Doliny Silnicy.

Plan obejmuje powierzchnię wynoszącą ponad 94 hektary.

- Szukaliśmy terenów, gdzie urbanizacja niekoniecznie będzie wiązała się z dużymi kosztami, to jeden z nich. Ten plan był trzykrotnie wykładany do publicznego wglądu. Otrzymaliśmy do niego setki uwag, ale z każdym kolejnym razem było ich coraz mniej. To pokazuje, że bardzo staraliśmy się uwzględnić wszystkie życzenia właścicieli gruntów – poinformował Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury Urzędu Miasta Kielce.

Zgodnie z nową koncepcją planowany jest jeden główny wjazd z ulicy Sikorskiego i drugi - z ulicy Warszawskiej.

- Prowadzą one do pętli, wewnątrz której zaprojektowana jest zabudowa intensywna wielorodzinna, do dziewiętnastu metrów czyli około sześciu kondygnacji. Przy Sikorskiego już budują się trzy budynki. Planujemy również zabudowę wielorodzinną o niskiej intensywności, czyli do dziewięciu lokali. Na zabudowę wielorodzinną zostanie w sumie przeznaczonych nieco ponad dziesięć hektarów. To może być nawet dwa i pół tysiąca mieszkań – tłumaczy Hajdorowicz.

Centralnym punktem planu zagospodarowania tego terenu będzie park.

Za przyjęciem dokumentu opowiedzieli się wszyscy obecni na sesji radni.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO