Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pożar Lidla na Piekoszowskiej zagaszony. Trwa ustalanie przyczyn

wtorek, 25 sierpnia 2020 10:10 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Pożar Lidla na Piekoszowskiej zagaszony. Trwa ustalanie przyczyn
Pożar Lidla na Piekoszowskiej zagaszony. Trwa ustalanie przyczyn
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Zakończyła się akcja gaszenia supermarketu Lidl przy ul. Piekoszowskiej w Kielcach. Obecnie na miejscu są funkcjonariusze policji i straży pożarnej, którzy zajmują się burzeniem pozostałości ścian.

Sklep zaczął płonąć około godziny 21, gdy w środku byli jeszcze klienci. Według zeznań właścicieli sklepu, gdy pracownicy zauważyli dym natychmiastowo przystąpili do ewakuacji. Dlatego też nikomu nic się nie stało. Spłonął praktycznie cały budynek, za wyjątkiem wejścia głównego. Akcja zakończyła się o godzinie 7 rano.

Według naocznych świadków, którzy udzielili informacji Radiu eM pożar zaczął się od miejsca w sklepie, w którym znajdowała się piekarnia. Dodają, że choć gaszenie samego budynku trwało niecałe dwie godziny, to strażacy właśnie z piekarnią mieli najwięcej problemów. W trakcie słychać było także niewielkie eksplozje.

Lokatorzy najbliższego, stojącego przy sklepie mieszkania zostali ewakuowani. Pracownicy kieleckiego MOPRu zapewnili im nocleg. W akcji pomagali także pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni, którzy udostępnili sprzęt ciężki. W trakcie pożaru odcięto instalację gazową, tak, aby ogień nie rozprzestrzenił się, np. na pobliską stacje benzynową.

Ustaleniem przyczyn pożaru ma zająć się biegły.

20200825 084744

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO