Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Znamy wyniki tegorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego!

piątek, 15 października 2021 11:52 / Autor: Weronika Kępa
Znamy wyniki tegorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego!
Znamy wyniki tegorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Żółto-czerwone serca kielczan z pewnością zabiją mocniej na wieść o krzesełkach w klubowych barwach Korony, które już niedługo wypełnią Suzuki Arenę. To jeden ze zwycięskich projektów tegorocznej edycji KBO. W sumie jest ich aż 39!

Na „żółto-czerwony dom” zagłosowało aż 1850 osób. Wartość zadania opiewa na kwotę trzystu tysięcy złotych. Wśród zwycięskich projektów inwestycyjnych dużych znalazły się również cztery inne propozycje, wśród nich m.in. budowa kompleksu ogólnodostępnych boisk sportowych (boiska do koszykówki oraz siatkówki) z klasą outdoorową na kieleckim Bocianku za dwa i pół miliona złotych.

W 2022 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście zostanie zrealizowanych również aż czternaście projektów inwestycyjnych małych. W przestrzeni publicznej pojawią się m.in. butelkomaty, trzy tężnie, wybieg dla psów, zabytkowe neony i skocznia narciarska.

Z kolei wśród siedemnastu projektów nieinwestycyjnych, które najbardziej przypadły do gustu kielczan można wymienić m.in. organizację kina letniego, kastrację psów i kotów, akcje sprzątania miasta czy nasadzenia drzew. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w ramach projektów zielonych w Kielcach pojawi się również m.in. mini skwer przy ul. Żytniej.

– Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego pokazuje, że jest to bardzo dobry pomysł. W tym roku było bardzo duże zainteresowanie, sporo ciekawych pomysłów, obserwowaliśmy też dużą kreatywność w ich promowaniu - mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Kielczanie złożyli w sumie ponad sto sześćdziesiąt propozycji w czterech kategoriach. Każdy z mieszkańców mógł zagłosować raz, ale łącznie na dziesięć projektów. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad szesnaście tysięcy osób - informuje.

W tym roku na KBO miasto planowało przeznaczyć siedem milionów osiemset tysięcy złotych. Prezydent postanowił jednak zwiększyć tę kwotę o sto tysięcy.

Tag: KBO wyniki
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO