Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Projekt uchwały ws. placu przy Paderewskiego przyjęty

czwartek, 12 maja 2022 12:14 / Autor: Weronika Kępa
Projekt uchwały ws. placu przy Paderewskiego przyjęty
Projekt uchwały ws. placu przy Paderewskiego przyjęty
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Po czterech miesiącach projekt uchwały w sprawie wydzierżawienia gruntu położonego w Kielcach przy ul. Paderewskiego wrócił na sesję kieleckiej rady miasta. Gremium, tak jak poprzednio, miało wątpliwości dotyczące zbyt niskiej stawki za dzierżawę. Choć nie jednogłośnie, projekt został przyjęty.

Działka w samym centrum Kielc (róg Paderewskiego i Solnej) dzierżawiona była do tej pory za 469 złotych miesięcznie. Choć opłaty wzrosły i będą wynosić nieco ponad 1300 złotych, radni uważają, że za tego typu działkę to wciąż za mało. Chodzi o teren o powierzchni 212 metrów kwadratowych.

– Stawka jest za niska. Powinniśmy ją podnieść. Jeżeli podmiot prywatny ma mieć tańsze miejsca parkingowe niż mieszkańcy w strefie płatnego parkowania to nie rozumiem, dlaczego są one na tym poziomie – mówił radny Michał Braun, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

– Ta stawka została już zwiększona w stosunku do roku poprzedniego. Nie możemy tak drastycznie zmieniać cen. Nie jest jednak wykluczone, że od nowego roku ona znowu zostanie podniesiona – mówi Barbara Zawadzka, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami.

Gremium ponownie podniosło również kwestię dotyczącą włączenia gruntu do strefy płatnego parkowania. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Grzegorz Staszewski wyjaśnił jednak, że ze względu na bezpieczeństwo taki ruch nie jest możliwy. W uzasadnieniu projektu czytamy:

„ze względów bezpieczeństwa (rejon skrzyżowania, duże natężenie ruchu pieszego) nie dopuszcza się możliwości obsługi miejsc parkingowych bezpośrednio z jezdni ulic Paderewskiego lub Solnej, poprzez przejazd przez chodnik, w związku z czym nie jest możliwe wykorzystanie działki nr 476/1 samodzielnie, bez konieczności korzystania z działki przyległej, będącej własnością dotychczasowego dzierżawcy”.

Finalnie projekt został przyjęty. Za opowiedziało się trzynaście osób, jedna była przeciwko, z kolei osiem wstrzymało się od głosu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO