Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Projekt uchwały ws. referendum zdjęty z porządku obrad

czwartek, 10 czerwca 2021 10:13 / Autor: Weronika Kępa
Projekt uchwały ws. referendum zdjęty z porządku obrad
Projekt uchwały ws. referendum zdjęty z porządku obrad
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Klub Projekt Wspólne Kielce złożył wniosek o wycofanie z porządku obrad punktu dotyczącego przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Bogdana Wenty. Dokument zyskał poparcie 17 radnych.

Przeciw pomysłowi było pięć osób, z kolei dwie wstrzymały się od głosu. Opiniowanie poprzedziła gorąca dyskusja.

Wniosek o procedowanie uchwały został złożony przez klub Bezpartyjnych i Niezależnych, w którego skład wchodzi m.in. Kamil Suchański. - Nie planujemy już wycofywać wniosku, chyba że sytuacja pandemiczna znowu się zmieni. Ten wniosek musi być procedowany – mówił.

- Projekt uchwały zyskał pozytywną opinię mojej komisji, finansów publicznych, co dowodzi, że powinien on być procedowany właśnie dziś – dodała Katarzyna Suchańska.

Podobnego zdania był również radny Marcin Stępniewski z PiS, który apelował, by wniosek, jeśli zostanie zdjęty, znalazł się w porządku sesji absolutoryjnej, która odbędzie się za dwa tygodnie.

Za zmianą ustalonego wcześniej porządku obrad opowiedział się m.in. szef Koalicji Obywatelskiej, Michał Braun. - Za dwa tygodnie sesja absolutoryjna, w której wezmą udział przedstawiciele mieszkańców. Z jakimikolwiek decyzjami dotyczącymi referendum powinniśmy poczekać właśnie na nich. Mój klub popiera zdjęcie wniosku – poinformował.

Podobnego zdania była radna Monika Kowalczyk oraz sam przewodniczący rady miasta, Jarosław Karyś.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO