Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Autorzy projektu przebudowy "Spodka" z szansą na prestiżową nagrodę!

sobota, 16 stycznia 2021 13:50 / Autor: Adrianna Linertowicz
Autorzy projektu przebudowy "Spodka" z szansą na prestiżową nagrodę!
Autorzy projektu przebudowy "Spodka" z szansą na prestiżową nagrodę!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Jak informuje Urząd Miasta, autorzy przebudowy Dworca Autobusowego, reprezentujący biuro Kamiński Bojarowicz Architekci, zostali nominowani do nagrody imienia Miesa van der Rohe. To duże wyróżnienie.

To najważniejsze europejske laury architektoniczne. Można porównać je do Oskarów w branży filmowej. Na profilu  Kamiński Bojarowicz Architekci w mediach społecznościowych możemy przeczytać o nagrodzie:

„Jej laureatami są między innymi Peter Zumtor, Norman Foster, Zaha Hadid, Rem Koolhaas czy Alvaro Siza. Oczywiście nawet w ułamku procenta nie czujemy się godni aby zaliczyć się do tak szacownego grona. W najbardziej kolorowych snach nie wyobrażaliśmy sobie, że komukolwiek mogło by przyjść do głowy żeby nominować nasz projekt … ale jak widać nawet niewyśnione sny mogą się spełniać”.

Obecnie nominowani pracują nad tym, by w konkursie zaprezentować kielecki "Spodek" w jak najlepszy sposób.  Apelują też do mieszkańców Kielc o odrobinę wsparcia: "Jeżeli jesteście autorami ciekawych zdjęć dworca (przed lub po przebudowie) i mielibyście chęć udostępnić je na potrzeby prezentacji konkursowej, zostawcie fotografie w komentarzu pod tym postem. Z kolei jeżeli nie jesteście autorami, ale widzieliście czyjeś ciekawe ujęcia, to spróbujcie wesprzeć nominowanych w dotarciu do ich twórców. Czas jest tylko do najbliższej środy".

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO