Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Radni KO atakują wiceminister sportu. Anna Krupka odpowiada na zarzuty

piątek, 11 czerwca 2021 18:01 / Autor: Weronika Kępa
Radni KO atakują wiceminister sportu. Anna Krupka odpowiada na zarzuty
Radni KO atakują wiceminister sportu. Anna Krupka odpowiada na zarzuty
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Klub radnych Koalicji Obywatelskiej po raz kolejny zarzucił wiceminister Annie Krupce blokowanie inwestycji sportowych w stolicy województwa świętokrzyskiego. Chodzi przede wszystkim o rozbudowę Hali Legionów, w której mecze rozgrywa Łomża Vive Kielce, ale również budowę szkółki piłkarskiej przy ul. Prostej.

Zdaniem przewodniczącego klubu radnych KO, Michała Brauna, wina za brak jakichkolwiek postępów dotyczących rozbudowy Hali Legionów leży właśnie po stronie wiceminister Anny Krupki. Parlamentarzystka przypomina jednak, że jest to instytucja samorządowa, podległa prezydentowi Bogdanowi Wencie.

- We wrześniu 2018 roku prezydent Bogdan Wenta mówił, że daje sobie od 18 do 30 miesięcy na rozbudowę Hali Legionów. Ten czas mija dokładnie w tym miesiącu – informuje Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- Zatem mam pytanie do pana Brauna i polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy współpracują z panem prezydentem Bogdanem Wentą: dlaczego nie skierują do niego pytania o obietnicę wyborczą – zaznacza.

Podczas piątkowej konferencji radna Katarzyna Zapała stwierdziła z kolei, że Hala Legionów ponownie nie dostanie dofinansowania, bo komisja nie oceniła merytorycznie wniosku, który został złożony przez prezydenta ponad półtora roku temu.

- Wniosek o rozbudowę Hali Legionów, który został złożony do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, podobnie jak około trzydzieści innych wniosków od różnych samorządów i instytucji z całej Polski, jest w trakcie rozpatrywania. Będę informowała o tym, jakie zapadły decyzje – tłumaczy Krupka.

Wiceminister zaznacza również, że wspiera rozwój sportu w województwie świętokrzyskim, do którego na przestrzeni ostatnich pięciu lat wpłynęło blisko sto milionów złotych na rozwój infrastruktury sportowej.

- Wspieram sport w województwie świętokrzyskim przyciągając do naszego regionu ważne sportowe imprezy na poziomie międzynarodowym. Przykładem są choćby Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie, które odbywały się w Kielcach w kwietniu tego roku. Za rok planowane są z kolei mistrzostwa świata w karate – wylicza wiceminister Krupka.

Nie można również zapomnieć o ważnych inwestycjach w Kielcach. - Wśród nich między innymi stadion Politechniki Świętokrzyskiej, który zostanie otwarty pod koniec czerwca tego roku, ale również modernizacja Kieleckiego Klubu Bokserskiego Rushh czy też budowa hali przy Szkole Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Te trzy bardzo ważne inwestycje pochłonęły blisko dwadzieścia milionów złotych – informuje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO