Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Remont ulicy Chorzowskiej jeszcze w tym roku?

środa, 05 maja 2021 12:25 / Autor: Weronika Kępa
Remont ulicy Chorzowskiej jeszcze w tym roku?
Remont ulicy Chorzowskiej jeszcze w tym roku?
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Radny Michał Braun zawnioskował o zwiększenie bezpieczeństwa oraz remont ulicy Chorzowskiej. Miasto przychyla się do tego pomysłu.

- Ulica Chorzowska jest stale niszczona przez ciężki sprzęt z zakładów produkcyjnych. Należy poddać analizie, jak można przeciwdziałać tej sytuacji – zaznacza radny. - Mam także nadzieję na szybkie wykonanie przejść dla pieszych w tym miejscu – dodaje.

Miasto przyznaje, że obecny stan ulicy Chorzowskiej to wynik dużego obciążenia „ruchem ciężkim”, a optymalnym rozwiązaniem tej sytuacji byłaby jej kompleksowa przebudowa. Jednak, by móc przystąpić do realizacji inicjatywy należy najpierw zabezpieczyć środki finansowe na ten cel.

„Widząc potrzebę poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostanie wprowadzone dodatkowe oznakowanie ograniczające prędkość pojazdów i ostrzegające o ruchu pieszym. Dodatkowo zostaną podjęte (…) działania zmierzające do odbudowy odcinków chodnika oraz przejść dla pieszych (…) W maju br. zostanie przygotowana koncepcja (…), która określi zakres prac i możliwości techniczne”, czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

W przypadku braku jakichkolwiek przeciwwskazań miasto zamierza przystąpić do realizacji zadania jeszcze w tym roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO