Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Kielcach remontują chodniki

poniedziałek, 23 maja 2022 12:22 / Autor: Weronika Kępa
W Kielcach remontują chodniki
Fot. Zuzanna Iwan
W Kielcach remontują chodniki
Fot. Zuzanna Iwan
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach remontuje chodniki. Prace trwają między innymi na ul. św. Leonarda, Słonecznej, Wojska Polskiego, a także osiedlu Szydłówek.

– Remontowany jest między innymi dwustumetrowy odcinek chodnika wzdłuż ulicy świętego Leonarda. Prace rozpoczęły się od demontażu starej i zniszczonej nawierzchni i układania podbudowy. W ramach inwestycji wymienimy krawężniki i ułożymy nową nawierzchnię z płyt kwadratowych z ozdobną kostką po bokach – informuje Marcin Batóg, RPZiUK.

– Ten wzór już od pewnego czasu jest stosowany w centrum miasta. Można go zaobserwować między innymi przy takich ulicach jak Zgody, Równej czy Solnej. Teraz kontynuujemy te praktykę – dodaje.

Remont chodnika trwa również przy ulicy Słonecznej, czyli na kieleckim osiedlu Czarnów.

– W obu lokalizacjach prace potrwają dwa miesiące – powinny się więc zakończyć w połowie lipca. Warto pamiętać, że równocześnie wykonywane są też mniejsze inwestycje na osiedlach. Na przykład na ulicy Wojska Polskiego remontowany jest krótki odcinek chodnika. Dla jednych to niewiele znacząca inwestycja, ale dla drugich bardzo istotna zmiana – zaznacza Batóg.

Prace obejmujące w sumie dziesięć lokalizacji trwają także na osiedlu Szydłówek. Tam, oprócz chodników, powstają również schody.

Lada dzień RPZiUK wystartuje z robotami na ul. Astronautów oraz Wielkopolskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO