Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Renata Janik, Porozumienie: Jesteśmy partią dialogu i szukania tego co łączy ludzi

wtorek, 20 kwietnia 2021 12:59 / Autor: Michał Łosiak
Renata Janik, Porozumienie: Jesteśmy partią dialogu i szukania tego co łączy ludzi
Renata Janik, Porozumienie: Jesteśmy partią dialogu i szukania tego co łączy ludzi
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Członkowie Porozumienia Jarosław Gowina z regionu świętokrzyskiego zapowiadają specjalne konferencje w całej Polsce w celu wypracowania programu partii. Pod koniec maja ugrupowanie ma przedstawić tzw. książeczkę programową.

Przypomnijmy, że w sobotę odbyła się konwencja Porozumienia, na której Jarosław Gowin przedstawił program ideowy partii.

– Jesteśmy partią dialogu i szukania tego, co łączy ludzi. Jesteśmy przekonani, że przyszłość budujemy w oparciu o fundamenty tradycji. Opowiadamy się za tradycją wskazaną przez świętego Jana Pawła II, czyli Polski Jagiellońskiej – wielu religii, kultury, kraju silnego, otwartego i tolerancyjnego. Jesteśmy ugrupowaniem chrześcijańsko-demokratycznym. Wiemy, że chrześcijaństwo jest fundamentem cywilizacji. Przed nami długa droga do wypracowania najlepszego programu dla Polski i Polaków – wyjaśniała Renata Janik, prezes Porozumienia w naszym regionie i zapowiedziała szerokie konsultacje w tej sprawie.

W najbliższym czasie ma odbyć się kilkanaście konferencji w całej Polsce. Zwieńczeniem prac stanie się kongres programowy partii, który planowany jest na koniec maja.

– Przedstawimy wówczas książeczkę programową, która będzie drogowskazem dla Polski – dodała  Renata Janik.

Z kolei Dariusz Kisiel, radny Porozumienia w kieleckiej Radzie Miasta, zachęcał do wstąpienia do ugrupowania.

– Zapraszamy młode, przedsiębiorcze osoby, którym gospodarka jest bardzo bliska. W swojej działalności staram się na to zwracać uwagę. Mam nadzieję, że nasze szeregi będą się prężnie rozwijały – podkreślał.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO