Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Siedem ofert w przetargu na budowę hali dla LO Żeromskiego. Wszystkie za drogie

wtorek, 16 listopada 2021 11:29 / Autor: Weronika Kępa
Siedem ofert w przetargu na budowę hali dla LO Żeromskiego. Wszystkie za drogie
Siedem ofert w przetargu na budowę hali dla LO Żeromskiego. Wszystkie za drogie
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego będą musieli jeszcze trochę poczekać na nową halę. Powodem, dla którego cały proces się wydłuża są... pieniądze.

W ubiegłym tygodniu zakończył się proces składania ofert w przetargu na budowę hali z łącznikiem i dodatkowymi salami dydaktycznymi dla kieleckiego liceum.

– Do Urzędu Miasta wpłynęło siedem ofert, najtańsza z nich opiewa na kwotę ponad 13,3 miliona złotych, najdroższa na 20,7 milionów złotych. Wszystkie są obecnie weryfikowane pod kątem formalnym i merytorycznym. Już dzisiaj wiemy jednak, że wszystkie złożone propozycje przewyższają kwotę, jaką zarezerwowaliśmy na ten cel – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

By zrealizować inwestycję, miasto zabezpieczyło w budżecie 9,2 mln zł, a także pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości ok. 2,8 mln zł. Zgromadzone środki okazały się niewystarczające.

– Z tego powodu na grudniowej sesji rady miasta prezydent Bogdan Wenta będzie wnioskował o przesunięcie środków finansowych, które pozwolą na rozstrzygnięcie postępowania i wybór najkorzystniejszej oferty – tłumaczy Porębski.

Sesja została zaplanowana na 2 grudnia. Wówczas dowiemy się, czy radni przystaną na propozycję włodarza.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO