Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Starszy Brat, Starsza Siostra. Potrzebni wolontariusze

środa, 29 sierpnia 2018 10:40 / Autor: Beata Kwieczko
Starszy Brat, Starsza Siostra. Potrzebni wolontariusze
Starszy Brat, Starsza Siostra. Potrzebni wolontariusze
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Spotkania z dziećmi, rozmowy i pomoc w odrabianiu lekcji to tylko niektóre z zadań, jakie czekają na wolontariuszy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Właśnie rusza piata edycja projektu „Starszy Brat, Starsza Siostra", którego organizatorem jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Chętni już mogą się zgłaszać.

W projekcie mogą wziąć osoby, które lubią pracę z dziećmi, są sumienne i odpowiedzialne, mają dużo ciekawych pomysłów oraz chcą rozwijać swoje umiejętności i zyskać większe doświadczenie w pracy z dziećmi. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach mailowo na adres wolontariat@centrumwolontariatu.eu lub za pośrednictwem Facebooka https://www.facebook.com/StarszyBratStarszaSiostraKielce/. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września.

Projekt "Starszy Brat, Starsza Siostra" realizowany jest przez Regionalne Centrum Wolontariatu we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Jego celem jest wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży znajdujących się w pieczy zastępczej na terenie powiatu kieleckiego poprzez systematyczne spotkania wolontariuszy z podopiecznymi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu ich zamieszkania lub w przypadku wolontariuszy niepełnoletnich w punkcie konsultacyjnym Centrum przy ulicy Okrzei w Kielcach. Spotkania te mają poprawić funkcjonowanie dziecka w rodzinie, grupie rówieśniczej i w środowisku, w jakim się znajduje. Wolontariusze będą również pomagać swoim podopiecznym w rozwiązywaniu problemów i rozmawiać z nimi na ważne tematy, a także pomagać w odrabianiu lekcji i rozwijać ich zainteresowania.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO