Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Straż miejska dla dzieciaków: słuchowiska i konkursy

wtorek, 20 kwietnia 2021 09:38 / Autor: Aleksandra Rękas
Straż miejska dla dzieciaków: słuchowiska i konkursy
Fot. Straż Miejska
Straż miejska dla dzieciaków: słuchowiska i konkursy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kielecka straż miejska podejmuje wiele działań skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, funkcjonariusze przygotowali konkurs dla uczniów klas IV-VIII. By zapobiegać cybeprzestępczości, zapraszają z kolei do odsłuchania specjalnego słuchowiska, stworzonego wraz z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Już 22 kwietnia świętować będziemy Dzień Ziemi. Dlaczego warto żyć właśnie na tej planecie? Tego dowiedzą się dzieci, które wezmą udział w akcji „Na straży Ziemi”.

- Co roku włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Teraz przenieśliśmy się do Internetu i zorganizowaliśmy bardzo ciekawy konkurs dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Dzieci będą rozwiązywały łamigłówki, rozsypanki wyrazowe, ćwiczenia. Dla zwycięzców przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody, ale najważniejsze jest to, że najmłodsi nauczą się, jak dbać o Ziemię – zachęca Karolina Kędzierska z kieleckiej straży miejskiej.

Na uczniów, którzy najszybciej rozprawią się z łamigłówkami, czekają książki, pomoce edukacyjne, sprzęt elektroniczny. Konkurs rozpocznie się w najbliższy czwartek o godzinie 10.

To nie wszystko, co przygotowali strażnicy miejscy. By zapobiegać negatywnym skutkom korzystania z Internetu, mundurowi zapraszają najmłodszych na specjalne słuchowisko.

- To wspólny projekt kieleckiej straży miejskiej oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Korzystanie z Internetu niesie ze sobą wiele zagrożeń - musimy z nimi walczyć przy wykorzystaniu interesujących narzędzi. Słuchowisko muzyczne „O księciu, który za sprawą Internetu dorobił się debetu”, ma pokazać dzieciom specyfikę problemu, uczulić je na zagrożenia – dodaje Karolina Kędzierska.

Link do słuchowiska: https://youtu.be/LrHVRWicZo8

straz

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO