Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Świętokrzyscy politycy PiS-u odwiedzili siedzibę PO

piątek, 09 grudnia 2022 13:06 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Świętokrzyscy politycy PiS-u odwiedzili siedzibę PO
[FOTO] Świętokrzyscy politycy PiS-u odwiedzili siedzibę PO
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, na czele z posłem Krzysztofem Lipcem spotkali się przed siedzibą Platformy Obywatelskiej w naszym mieście z plakatem: „Cześć Platformo”.

– Dowiedzieliśmy się, że Donald Tusk, wasz lider, chce ponownie być premierem polskiego rządu. Nie ma na to naszej zgody. Nie ma zgody na ponowne oszustwo Platformy Obywatelskiej. Chcemy powiedzieć Polakom, żeby nie dali im się zwieść. Oni nie wprowadzili żadnej tarczy antykryzysowej, a dali podwyżki, zwiększyli bezrobocie i wiek emerytalny – powiedział poseł Krzysztof Lipiec.

Z kolei senator Krzysztof Słoń zauważył, że społeczeństwo pamięta czyny ich politycznych vis a vis.

– Droga Platformo, nie masz co liczyć, że Polacy zapomnieli, co działo się osiem lat temu. Przypominam taką scenę z Zakopanego, gdzie lider tegoż ugrupowania mówił, że pieniędzy nie ma, a jeżeli by nawet były i były zakopane w Zakopanem, ale chyba nie są tam zakopane, to na pewno by je naszym obywatelom dał – zaznaczył.

Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski podkreślał, że rząd PiS pomaga polskim rodzinom.

– Tych kryzysów w tej kadencji było nie mało: covid oraz trudna sytuacja za naszą granicą. Zmagamy się z nimi nie tylko my, ale także cały świat. Nasz rząd w tych ciężkich chwilach pomaga obywatelom w namacalny sposób. Staramy się przynieść ulgę zamrażając ceny energii i stosując dodatek węglowy. Robimy to po to, aby polskie rodziny przeszły przez ten kryzys, jak najmniej dotknięte – opowiadał.

Delegacja zgromadzonych polityków odwiedziła siedzibę PO i zostawiła swoim „przyjaciołom” plakat, który państwu poniżej prezentujemy:

318389666 3349944398609037 224523551169468998 n

Sprawę komentuje Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka PO.

– Prosiłabym polityków Prawa i Sprawiedliwości, aby odnieśli się do największej inflacji, która jest za ich rządów. Do największej drożyzny, do najwyższego wskaźnika umieralności oraz najniższego urodzeń dzieci. Niech zajmą się problemami, które w części wygenerowali, a wtedy będziemy rozmawiać – mówiła.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO