Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Terapiobus w Kielcach!

poniedziałek, 13 września 2021 15:40 / Autor: Weronika Karyś
Terapiobus w Kielcach!
FB Terapia to NIE WSTYD - Kampania Społeczna
Terapiobus w Kielcach!
FB Terapia to NIE WSTYD - Kampania Społeczna
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W ramach kampanii społecznej „Terapia to NIE wstyd” we wtorek, 14 września, do Kielc przyjedzie terapiobus. Tego dnia, w godzinach 12-17, każda chętna osoba będzie mogła skorzystać z bezpłatnej porady psychologicznej.

II edycja kampanii społecznej „Terapia to NIE wstyd” rozpoczęła się 10 września w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. To właśnie tego dnia terapiobus ruszył w trasę po polskich miastach. Na początek odwiedził stolicę, z której postanowił przyjechać na kielecki rynek.

- Kampania ma na celu odczarowanie podejścia Polaków do psychoterapii, zmianę przekonań na temat korzystania z pomocy psychologa i psychoterapeuty – mówi Nikola Jakóbiak,jej koordynator.

- W ubiegłym roku powołaliśmy do życia pierwszego w Polsce terapiobusa, który udzielał darmowego wsparcia psychologicznego w miastach w całym kraju. Od listopada do marca zorganizowaliśmy również bezpłatną pomoc psychologiczną online - zrzeszając psychologów i terapeutów z całej Polski! Odzew był niesamowity, pokazał nam jak bardzo takie inicjatywy są potrzebne – dodaje.

Hasło przewodnie tegorocznej kampanii brzmi "Usłysz i zobacz swoje dziecko!".

- Najważniejszy dla nas cel to pokazanie jak ogromny wpływ na nasze dorosłe życie ma wychowanie i relacja z rodzicami, gdy jeszcze jesteśmy mali. Statystyki na temat zaburzeń depresyjnych i samobójstw wśród dzieci i młodzieży są nadal zatrważające. Dlatego uważamy, że trzeba o tym głośno mówić – tłumaczy.

W ramach kampanii terapiobus odwiedzi również Rzeszów (16 września), Łódź (17 września) i Białystok (20 września).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO