Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Tradycyjnie rozpoczną polonezem

wtorek, 06 września 2016 12:28 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Tradycyjnie rozpoczną polonezem
fot. archiwum
Tradycyjnie rozpoczną polonezem
fot. archiwum
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Wyprawią studniówkę ponieważ już za chwilę, nie matura rzecz jasna, a finał Szlachetnej Paczki. Tańcząc poloneza na płycie kieleckiego Rynku, wolontariusze chcą ogłosić, że realizacja przedsięwzięcia nabiera tempa i potrzebni są ludzie do pomocy. 

Szlachetna Paczka to znany projekt Stowarzyszenia Wiosna, który realizowany jest na terenie całego kraju. W tym roku został on połączony z siostrzanym przedsięwzięciem, czyli z Akademią Przyszłości. Studniówka w centrum miasta ma promować oba te projekty.

Anna Pożoga, koordynator regionalny Paczki przyznaje, że zapowiadana studniówka jest spotkaniem osób, którzy chcą się zaangażować. - Ogłaszamy światu, że pozostało 100 dni do finału Szlachetnej Paczki i szukamy wolontariuszy – wyjaśnia. Happening w środku miasta ma pomóc w sprawnym przeprowadzeniu rekrutacji i zrealizowaniu wszystkich założeń akcji. - Chcemy zainteresować ludzi tym co się dzieje i poinformować ich, że to właśnie ten moment, w którym mogą się zgłaszać na wolontariuszy i zacząć pomagać – dodaje Anna Pożoga.

Studniówka na kieleckim Rynku rozpocznie się dziś (wtorek 6 września) o godzinie 16. Podobne wydarzenia odbędą się popołudniem we wszystkich miastach wojewódzkich.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO