Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trenuj z wojskiem… na Bukówce

środa, 21 grudnia 2022 09:51 / Autor: Michał Łosiak
Trenuj z wojskiem… na Bukówce
Trenuj z wojskiem… na Bukówce
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W styczniu i lutym na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbędą się bezpłatne, jednodniowe szkolenia w ramach akcji „Trenuj z wojskiem w ferie”.

Jest ona organizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością, m.in. posługiwanie się bronią, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem.

– Zapraszamy na osiem godzin szkolenia. Zapoznacie się państwo z wieloma umiejętnościami wojskowymi. Dla każdego z uczestników będziemy mieć hełm, kamizelkę oraz broń. Zapewniamy również żołnierski poczęstunek – mówi płk Adam Włoczewski, komendant CPdMZ.

Po zakończeniu szkolenia będzie działał punkt rekrutacyjny.Chętni w ekspresowym tempie złożą tam aplikację do służby i wstąpią w szeregi Wojska Polskiego.

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach szkolenia odbędą się 28 stycznia i 11 lutego w godzinach od 8 do 16. Uczestnikami mogą być osoby posiadające obywatelstwo polskie, niebędące obywatelami innego kraju, w wieku od 15 do 65 lat ibez poważnych problemów zdrowotnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO