Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Pałacyku Zielińskiego trwa akcja „Przygarnę książkę”

sobota, 17 października 2020 08:36 / Autor: Adrianna Linertowicz
W Pałacyku Zielińskiego trwa akcja „Przygarnę książkę”
W Pałacyku Zielińskiego trwa akcja „Przygarnę książkę”
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Pałacyk Zielińskiego i Czerwony Fortepian proponują dziś coś dla miłośników dobrej lektury. Ideą zorganizowanej przez instytucje akcji "Przygarnę książkę" jest jej ochrona przed zapomnieniem i zniszczeniem. Mowa tu szczególnie o zbędnych już lekturach, tomikach poetyckich, powieściach, itd. Dom Środowisk Twórczych w Kielcach z radością przyjmie każdy egzemplarz.

Jak możemy przeczytać na fanpage’u akcji: „Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zachęca do udziału w akcji „Przygarnij książkę”. Zamiast odkładać publikację na półkę, można przekazać ją dalej. W ten sposób można dać książce drugie życie, a innym czytelnikom radość.

Celem przedsięwzięcia jest ochrona zapomnianych tytułów. Przyjmowane będą wszystkie tomiki poezji, powieści, a także albumy, katalogi oraz słowniki - również te, w których znajdują się dedykacje.

Zbiory zostaną udostępnione w restauracji w Pałacyku Zielińskiego, gdzie będzie je można przeczytać, ale również zabrać ze sobą do domu”.

Organizatorzy przyznają, że inicjatywa odnosi spektakularne efekty, a zgromadzone dotychczas zbiory przekroczyły już liczbę 9 tysięcy. Mimo tego akcja nie zwalnia i jak na razie nie ma planów, by ją zakończyć. Zainteresowani nadal mogą przynosić swoje zbiory. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO