Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Turystyczna Szkoła zawita do Kielc

środa, 15 września 2021 10:02 / Autor: Adrianna Linertowicz
Turystyczna Szkoła zawita do Kielc
Turystyczna Szkoła zawita do Kielc
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Mobilne Centrum Edukacji - "Turystyczna szkoła" to projekt adresowany do dzieci, młodzieży i nauczycieli, a pośrednio także do rodziców. Jego celem jest zachęcenie do podróży po Polsce i poznawania zakątków naszego kraju. Już niebawem Centrum pojawi się w Kielcach oraz w Skarżysku Kościelnej.

– W Polsce mamy wiele atrakcji turystycznych na wysokim poziomie. Często znajdują się one bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Projekt Mobilne Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła jest kolejnym projektem, który - podobnie jak Polski Bon Turystyczny - ma na celu wspieranie i promowanie krajowej turystyki. W MCETS znajdzie się także specjalna przestrzeń dla promocji kształcenia w sektorze usług turystycznych, który jest dziś szczególnie ważnym obszarem dalszego rozwoju gospodarki turystycznej – mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Na MCE składa się nowoczesna, multimedialna przestrzeń, która pozwala zdobywać wiedze poprzez zabawę. Atrakcje będą dopasowane do dwóch grup wiekowych - dzieci z klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII. Zostaną wydzielone specjalne strefy, a gości będzie witać... humanoidalny robot. Odwiedzający będą mogli skorzystać z takich technologicznych nowinek, jak na przykład aplikacje wykorzystujące augmented reality, stoły multimedialne, tablety z aplikacjami i rozwiązania z obszaru virtual reality. Będą też tradycyjne gry i zabawy, m.in. kompletowanie plecaka turystycznego, czy nauka korzystania z kompasu. Jedna ze stref przygotowana będzie przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze.

– Chcemy docierać z opowieścią o polskich walorach turystycznych do szkół w całym kraju, a przy tym edukować dzieci i młodzież. Liczymy na to, że dzieci zachęcone tym co zobaczą, wrócą do domu i będą wiercić rodzicom przysłowiową dziurę w brzuchu, żeby je zabrali lub wysłali na wycieczkę. Jestem przekonany, że w ten sposób zaszczepimy bakcyla podróżowania w młodym pokoleniu – tłumaczy Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Mobilne Centrum Edukacji pojawi się w Skarżysku Kościelnej (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica przy ulicy Szkolnej 5) w dniach 20-21 września oraz w Kielcach (Zespół Szkół Ekonomicznych przy ulicy Langiewicza 18) w dniach 23-24 września.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO