Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Uczniowie chmielnickiego technikum będą uczyć się zawodu w kieleckim MPK

poniedziałek, 04 stycznia 2021 12:21 / Autor: Beata Kwieczko
Uczniowie chmielnickiego technikum będą uczyć się zawodu w kieleckim MPK
Uczniowie chmielnickiego technikum będą uczyć się zawodu w kieleckim MPK
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ponad milion złotych unijnego dofinansowanie otrzymało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach na realizację projektu "Rozwijanie umiejętności zawodowych uczniów klas patronackich MPK Kielce w Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku". W szkoleniach weźmie udział 60 uczniów, kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

Z projektu skorzysta młodzież z trzech klas patronackich, kształcąca się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz czterech nauczycieli zawodu z technikum w Chmielniku. Dla uczniów zaplanowano m.in. szkolenia dotyczące diagnostyki i naprawy autobusów, które przeprowadzone zostaną w trzech dwudziestoosobowych grupach w warsztatach MPK Kielce.

– Uczniowie będą pracować pod okiem naszych instruktorów praktycznej nauki zawodu. W ramach projektu zostanie wyposażona też specjalna sala dydaktyczna z narzędziami, jakie są wymagane do naprawy pojazdów niskoemisyjnych i zeroemistyjnych, które niedługo pojawią się w naszej flocie – mówi Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. – Młodzi ludzie będą się uczyć na najnowszych urządzeniach, które są dostępne w województwie – dodaje.

Opiekun każdej grupy przekaże młodzieży wiadomości teoretyczne, które wykorzystają podczas zajęć praktycznych. Podobne staże, pozwalające na podniesienie i uaktualnienie posiadanej wiedzy, odbędzie także czterech nauczycieli technikum.

Szkolenia rozpoczną się w lutym i potrwają miesiąc. Unijne dofinansowanie do projektu wynosi prawie milion 130 tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO