Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Umowa w ramach klastra metrologicznego zawarta

poniedziałek, 27 czerwca 2022 12:41 / Autor: Łukasz Czerwiak
Umowa w ramach klastra metrologicznego zawarta
Umowa w ramach klastra metrologicznego zawarta
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Nowa platforma współpracy Głównego Urzędu Miar z instytucjami naukowymi oraz podmiotami gospodarczymi stworzy nowe perspektywy polskiej gospodarce. 27 czerwca miało miejsce udokumentowanie nadchodzącego współdziałania.

- Chcieliśmy powołać klaster metrologiczny, aby tworzyć nowe ramy współpracy w obszarach, które dla naszego środowiska są niezwykle ważne. W ostatnich latach zaczęliśmy pisać nowe rozdziały w warunkach bardzo szybko zmieniającej się rzeczywistości, która wymaga od nas współpracy - mówił Jacek Semaniak, prezes Głównego Urzędu Miar.

- Cieszę się, że w ramach grupy możemy podpisać dzisiaj tę umowę. Przyjęliśmy jako Targi Kielce rolę organizatora klastra i traktujemy to jako bardzo duże wyzwanie. Dzisiaj obecnych jest około 25 przedstawicieli podmiotów, ale to nie jest ostatni moment, żeby do nas dołączyć - opowiadał Andrzej Kiercz, dyrektor Centrum Kongresowego Targów Kielce.

- Główny Urząd Miar jest instytucją, która ma olbrzymie możliwości techniczne. Dzięki współpracy z tak dużą i ważną organizacją chcemy rozwijać nowe projekty. Od jakiegoś czasu prace trwają i jesteśmy na etapie inwentaryzowania tego, co nasza firma Formaster może zaoferować - mówił Maciej Bursztein, dyrektor finansowy firmy Formaster S.A.

Głównym inicjatorem wydarzenia był Główny Urząd Miar, a współorganizatorami Politechnika Świętokrzyska w Kielcach oraz Targi Kielce S.A.

FotoTargi11FotoTargi22

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO