Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Uwaga kierowcy! Odcinek Wojska Polskiego zostanie zamknięty

środa, 25 stycznia 2023 12:16 / Autor: Weronika Kępa
Uwaga kierowcy! Odcinek Wojska Polskiego zostanie zamknięty
KIELCE.EU
Uwaga kierowcy! Odcinek Wojska Polskiego zostanie zamknięty
KIELCE.EU
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach, 6 lutego zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wojska Polskiego.

– Ulica Wojska Polskiego zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od wyjazdu z pętli na Bukówce do skrzyżowania z ulicą Klecką (bez skrzyżowania). Objazd zamkniętego odcinka w obu kierunkach zostanie wyznaczony przez Wojska Polskiego, Mójczę, ulicę Prostą (Kielce), Wikaryjską, Sandomierską, Źródłową, Tarnowską i Pileckiego – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Wojska Polskiego jest spowodowane przede wszystkim wysokim stopniem skompilowania prac.

– Także warunkami gruntowymi na odcinku robót „na górce” pomiędzy pętlą autobusową a ulicą Klecką. W związku ze znaczną zmianą niwelety na tym fragmencie ulicy konieczne jest wykonanie prac w zakresie rozbiórki istniejącej konstrukcji jezdni, wykonanie wykopów dochodzących lokalnie do głębokości ponad trzech i pół metra, wykonanie kanalizacji deszczowej, muru oporowego, konstrukcji drogi wraz z nawierzchnią – wyjaśnia Skrzydło.

– Przy tak znacznych różnicach wysokości próba utrzymywania ruchu w bezpośrednim sąsiedztwie wykopu byłaby skrajnie niebezpieczna ze względu na ryzyko osunięcia skarp i stanowiłaby zagrożenie dla użytkowników drogi – dodaje.

Wspomniana organizacja ruchu będzie obowiązywać przez pięć miesięcy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO