Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[VIDEO] Niebezpieczne przejście na al. Solidarności

środa, 13 lipca 2022 15:12 / Autor: Weronika Kępa

W związku z przebudową skrzyżowania alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego w miejscu prac została wdrożona nowa organizacja ruchu, w tym również wytyczono nowe przejścia tymczasowe dla pieszych. Mieszkańcy skarżą się, że to w kierunku Warszawy jest niebezpieczne.

– Przejeżdżam tamtędy codziennie i widzę do ilu niebezpiecznych sytuacji dochodzi na tym przejściu. Co prawda jeszcze nikomu się nic nie stało, ale może. Pasy znajdują się zaraz za „zawijasem”. Ludzi zasłaniają ustawione tam ograniczniki i wysoka trawa. Wiem, że to rozwiązanie tymczasowe, ale mimo wszystko mało bezpieczne zarówno dla kierowców, jak i przechodniów – zgłasza nam czytelnik.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Jarosława Skrzydło.

– Były dwie alternatywy: albo całkowicie wyeliminować możliwość przechodzenia pieszych na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z aleją Tysiąclecia a ulicą Świętokrzyską, albo takie przejście zorganizować. Mając na uwadze, że od jednych do drugich pasów piesi mieliby do pokonania bardzo długi odcinek zdecydowaliśmy się na wytyczenie tego przejścia – tłumaczy Skrzydło.

Jak zaznacza nasz rozmówca, pasy powinny być dobrze oznakowane, a kierowcy powinni jeździć wolniej.

– Wiadomo, że jest to obszar budowy, obowiązuje tam ograniczenie prędkości i kierowcy powinni zwracać na to szczególną uwagę. Oczywiście przyjrzymy się jeszcze temu tematowi, sprawdzimy co można tam poprawić – dodaje rzecznik.

Przypomnijmy, że obecna organizacja ruchu obowiązuje od maja. Kiedy na wschodniej części zostaną wykonane wszystkie prace, całość znowu ulegnie zmianie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO