Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

W sobotę Eko Piknik w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń

środa, 09 czerwca 2021 10:26 / Autor: Aleksandra Rękas
W sobotę Eko Piknik w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń
W sobotę Eko Piknik w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już dwunastego czerwca młodsi i starsi odkrywcy będą mogli zgłębiać swoją wiedzę poprzez samodzielne eksperymentowanie. W sobotę odbędzie się Eko Piknik w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń - wydarzenie ma przybliżać tematykę ekologii, zielonej energii i ochrony środowiska, a na uczestników czeka moc atrakcji.

Podczas imprezy dowiemy się wielu ciekawostek na temat recyclingu. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego przygotowało warsztaty, na których pracownicy wyjaśnią nam między innymi jak przetwarzać tworzywa termoplastyczne i do czego one służą.

- Później, przy pomocy jednego z nich będziemy mogli zrobić swój upominek. Na miłośników eksperymentów czeka również pokaz chemiczny „W krainie niskich temperatur” – mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Z kolei Muzeum Zabawek i Zabawy zaprosi nas do gier i zabaw dawnych. Zaprezentuje akcesoria, których używano kiedyś do spędzania czasu wolnego. Goście będą mogli się sprawdzić, grając w cymbergaja lub chodząc na szczudłach. Żadna prezentowana przez muzeum zabawka nie wymaga użycia prądu, a tylko siły własnych mięśni, więc są one przyjazne środowisku.

- Swoje stoisko przygotuje również firma Eko Energia. Od jej pracowników dowiemy się, jak można czerpać energię z odnawialnych źródeł energii, w jaki sposób działają panele fotowoltaiczne, stacje do ładowania samochodów elektrycznych czy też specjalne drony. Na najmłodszych czekają konkursy z nagrodami – wyjaśnia dyrektor KPT.

Na pikniku pojawią się także policjanci z kieleckiej komendy oraz strażnicy miejscy. Mundurowi przygotowali dla uczestników wielką grę planszową, puzzle i rebusy, a także rowerowy tor przeszkód i quiz o bezpieczeństwie.

Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli szaleć dowoli na dmuchawcach, a na wszystkich czekają pyszności z eMKa  Bistro oraz J@BUSKO.PL i muzyka DJa RobStan-a. Wstęp wolny, impreza potrwa od godziny 11 do 16.

piknik

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO