Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W wyniku pożaru stracili swój dom. Pomóżmy rodzinie z Kielc!

piątek, 20 maja 2022 14:31 / Autor: Michał Łosiak
W wyniku pożaru stracili swój dom. Pomóżmy rodzinie z Kielc!
W wyniku pożaru stracili swój dom. Pomóżmy rodzinie z Kielc!
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ogień pozbawił ich dachu nad głową. Pani Renata i pan Władysław wraz z czwórką dzieci w ubiegły piątek stracili swój dom w wyniku pożaru. Każdy z nas może pomóc poszkodowanej rodzinie.

To był piątek, 13 maja. Około godziny 10 do strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze jednego z domów przy ulicy Kruszelnickiego. Kłęby czarnego dymu unosiły się nad okolicą, a wewnątrz budynku ogień trawił kolejne pomieszczenia. Ewakuowano dwie osoby – córkę i syna państwa Jaworskich.

– Byłem wówczas w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kiedy wróciłem mogłem jedynie szacować straty. Dowiedziałem się, że pożar zaczął się od strychu, a potem objął całe poddasze. Straż Pożarna ugasiła ogień, ale dom nie nadaje się do zamieszkania. Wszystko było zalane, nie było prądu i wody – mówi Radiu eM Kielce pan Władysław.

2

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wyznaczył sześcioosobowej rodzinie lokal zastępczy – dwa pokoje z łazienką bez kuchni.

– Później przydzielono nam mieszkanie przy ulicy Sandomierskiej. Powoli będziemy się tam przeprowadzać – informuje nasz rozmówca.

Państwo Jaworscy chcą powrócić do swojego domu. Wymaga on jednak kosztownego remontu.

– Chcielibyśmy wymienić dach, ponieważ wszystkie krokwie zostały przepalone. To koszt około 70 tysięcy – tłumaczy pan Władysław.

Każdy z nas może pomóc. Wsparcie można przekazywać za pomocą portalu zrzutka.pl. Link: https://zrzutka.pl/nzt55d

Możemy również dokonywać wpław na konto Caritas Diecezji Kieleckiej: ING Bank Śląski o/Kielce 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem „pomoc rodzinie Jaworskich”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO