Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wakacje w Kielcach. Sprawdź, jakie atrakcje czekają nas w ostatni weekend lipca

piątek, 30 lipca 2021 09:08 / Autor: Adrianna Linertowicz
Wakacje w Kielcach. Sprawdź, jakie atrakcje czekają nas w ostatni weekend lipca
Wakacje w Kielcach. Sprawdź, jakie atrakcje czekają nas w ostatni weekend lipca
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Kino w plenerze, koncert w kieleckim Amfiteatrze na Kadzielni, a także festiwal kolorów. Ostatni, lipcowy weekend zapowiada się w naszym mieście ciekawie. Co jeszcze nas czeka?

"Gdzie ci mężczyźni?" Plenerowe Kino Rowerowe

Piątek, 30 lipca, godzina 21, Kieleckie Centrum Kultury. CARY GRANT w filmie „DZIEWCZYNA PIĘTASZEK”. Rozwiedziona reporterka Hilda Johnson (Rosalind Russell) pragnie ułożyć sobie życie z innym mężczyzną. Zanim jednak go znajdzie, ma do wykonania zlecenie od swojego byłego męża Waltera Burnsa (Cary Grant), który jednocześnie jest wydawcą gazety, dla której pracuje. Podjęte śledztwo wpędza oboje w poważne tarapaty z aferą korupcyjną w tle. Trudna sytuacja pozwala ponownie zbliżyć się do siebie eksmałżonkom. Wstęp na film wolny.

https://fb.me/e/TawN034f

Kino Letnie z KPT - "Zegar czarnoksiężnika"

Piątek, 30 lipca, godzina 20, Energetyczny Ogród Doświadczeń KPT przy ulicy Olszewskiego. "Zegar czarnoksiężnika" (reżyseria Eli Roth) – to propozycja na drugi seans z cyklu Kino letnie z KPT! Pełna, przygód, wartkiej akcji i niezwykłej magii historia zainteresuje małych i dużych. "Wspólnie z naszymi Partnerami - Kinem Moskwa oraz gospodarstwem sadowniczym J@busko zapewnimy Wam przyjemną atmosferę i dobrą zabawę", zapewniają organizatorzy.

https://fb.me/e/11oO72hRZ

Szalone laboratorium w Muzeum Zabawek i Zabawy

Piątek, 30 lipca, godzina 11, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. "Czy wiesz jak wyglądało stare laboratorium – pracownia alchemika? W jakie sprzęty było wyposażone? Kim właściwie jest alchemik i czy dzisiaj możemy spotkać taką osobę w laboratorium? Na wszystkie pytania odpowiemy na warsztatach pt. „Szalone laboratorium”. Wcielimy się także w role szalonego naukowca i przygotujemy specjalne mazidło, które pobudzi wszystkie szare komórki do działania".

https://fb.me/e/1sWlCZjZg

Kulturalny Przyjazny Piątek i Przyjazne Kino Letnie na Placu Artystów

Piątek, 30 lipca, godzina 18, Plac Artystów w Kielcach. "Już o 18:00 wystąpi dla Was Emil Wilczy a.k.a "Wilczy". Wilczy - czyli nocny muzyk uliczny, ex-poeta i szarlatan. Znają go bruki Krakowa, Berlina czy Zurichu. Uparcie i wbrew rozsądkowi żyje wyłącznie ze sztuki. Woli śpiewać, niż mówić, zaś na fotografiach bardzo stara się być rozmyty. Podczas jego występów szalona harmonijka towarzyszy równie niespokojnej gitarze, energia miesza się z nostalgią, a blues i rock z poezją. Leonard Cohen? Rolling Stones? Stachura? Lynyrd Skynyrd? Któż wie, co jeszcze! Kolejną atrakcją piątkowego wieczoru będzie seans filmu pt. ,,Anioł'' (ograniczenie wiekowe: od 16 lat), który rozpocznie się o godzinie 21:00". Więcej szczegółów o wydarzeniu pod linkiem.

https://fb.me/e/XguFQts2

Wyjazd na Rzeszowską Masę Krytyczną

Piątek, 30 lipca, godzina 15, parking pod stadionem piłkarskim od strony ulicy Ściegiennego. Kielecka Masa Krytyczna zaprasza na wspólny wyjazd na Rzeszowską Masę Krytyczną. Wynajęty zostanie bus z przyczepką rowerową. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Więcej szczegółów pod linkiem.

https://fb.me/e/2qCFfz6Z3

Festiwal Kolorów w Galerii Echo

Niedziela, 1 sierpnia, godzina 15, Galeria Echo Kielce. Festiwal Kolorów to popularna zabawa, polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą ogromną, barwną chmurę. Cały festiwal wypełnia atmosfera radości. Wstęp wolny, każdy może dołączyć do zabawy.

https://fb.me/e/RsodFVlJ

Koncert "Wspominamy Krzysztofa Krawczyka - szczepta się"

Niedziela, 1 sierpnia, godzina 18, Amfiteatr Kadzielnia Kielce. Dwugodzinny koncert z największymi hitami Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu świętokrzyskich artystów w tym Krzysztofa K.A.S.Y Kasowskiego, Piotra Salaty, Magdaleny Chołuj, Magdaleny Sitkowskiej. Polish Movie Orchestra pod batutą maestro Piotra Sitkowskiego. Akademia Tańca Kamili Drezno. Dla zaszczepionych przynajmniej jedną dawką szczepionki przeciwko COVID 19 w dniach 1-29 lipca - 2 pojedyncze zaproszenia gratis. Dla pozostałych widzów bilety w cenie 35 i 45 złotych od osoby. Bilety do nabycia w kieleckich biura podróży ABEX oraz GOLD TOUR, w punkcie sprzedaży w Galerii Echo (przed multiplexem Helios) oraz w dniu koncertu w kasach Amfiteatru na Kadzielni im. Andrzeja Litwina.

https://fb.me/e/2jtkaxqVU

 

Dużo ciekawych wydarzeń odbywa się także w regionie. Koniecznie zajrzyjcie tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO