Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wakacyjna Trasa Dwójki zamiast Festiwalu Muzyki Tanecznej

czwartek, 01 lipca 2021 13:09 / Autor: Weronika Kępa
Wakacyjna Trasa Dwójki zamiast Festiwalu Muzyki Tanecznej
Wakacyjna Trasa Dwójki zamiast Festiwalu Muzyki Tanecznej
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Trzyletnia umowa pomiędzy miastem, a TVP na organizację Festiwalu Muzyki Tanecznej wygasła. W tym roku, zamiast budzącego wiele emocji koncertu disco-polo, w stolicy województwa świętokrzyskiego zaplanowano koncert w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki.

Jak informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, impreza na Kadzielni została zaplanowana na 8 sierpnia. - Trwają rozmowy między TVP a Geonaturą nad kształtem umowy i udostępnieniem przestrzeni Amfiteatru – informuje.

Szczegółowy program wydarzenia nie jest jeszcze dostępny. Telewizja Polska zdradziła jedynie, że w podróży po polskich miastach będą jej towarzyszyć tacy wykonawcy jak m.in. Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Cleo, Izabela Trojanowska, Roksana Węgiel, Rafał Brzozowski, Piękni i Młodzi oraz Sławomir. Na scenie mają pojawić się również zagraniczni artyści.

- To bardzo dobra decyzja. Jako radni klubu Koalicji Obywatelskiej i Wspólnych Kielc apelowaliśmy o to już dwa lata temu. Dobrze, że umowa z TVP nie została przedłużona – stwierdził radny Michał Braun.

Z zamieszczonych na stronach z biletami informacji wynika, że koncert w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki prawdopodobnie zostanie połączony z jubileuszem zespołu Lady Pank. Grupa świętuje 40 lat na scenie i ma zagrać na kieleckiej Kadzielni właśnie 8 sierpnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO