Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Weekend pod znakiem walentynek. Sprawdź, co będzie się działo

czwartek, 10 lutego 2022 11:28 / Autor: Adrianna Linertowicz
Weekend pod znakiem walentynek. Sprawdź, co będzie się działo
Weekend pod znakiem walentynek. Sprawdź, co będzie się działo
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Nadchodzący weekend, pomimo chłodnej pogody, zapowiada się niezwykle ciepło. Wydarzenia, które nas czekają, są bowiem związane z nadchodzącymi walentynkami. Z tej okazji przewidziano wiele atrakcji dla par.

W MIEŚCIE

Koncert symfoniczny "Walentynkowe rozmaitości"

Piątek, 11 lutego, godzina 19, Filharmonia Świętokrzyska. Wspaniała muzyka Klaudiusza Debussy’ego przeniesie nas wprost na urokliwie uliczki wiosennego Paryża. Cechy impresjonizmu – lekkość, delikatność, zwiewność – odnajdziemy w czteroczęściowej Małej suicie. Pewne skojarzenia z impresjonizmem zauważymy również w utworze Athos Concerto na harfę i orkiestrę (2008) Mikołaja Hertla. To utwór inspirowany pobytem kompozytora w Grecji – jej naturą, kulturą, historią, a przede wszystkim tytułową Świętą Górą Athos. Kompozycja jest bardzo energetyczna i słoneczna oraz znakomicie oddaje koloryt Grecji i klimat Morza Śródziemnego, co podkreśla solowa partia harfy. Balet Jezioro łabędzie od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia opowiada m.in. o potędze miłości. Klamrą spinającą koncert będzie utwór drugiego, obok Debussy’ego, przedstawiciela impresjonizmu Maurycego Ravela. Usłyszymy pięcioczęściową orkiestrową wersję suity „Moja matka gęś”. To z kolei powrót do świata dziecięcych baśni.

https://filharmonia.kielce.pl/press/press_11.02.22.html

Giełda kolekcjonerska w WDK

Sobota, 12 lutego, od godziny 7 do godziny 13, WDK. Podczas giełdy będzie można obejrzeć i kupić zabytkowe meble, zegary, lampy naftowe, porcelanę, militaria, karty pocztowe, biżuterię, stare monety oraz oryginalne przedmioty dekoracyjne. Giełda to również miejsce do wspólnych rozmów kolekcjonerów oraz do wymiany doświadczeń. Giełda kolekcjonerska odbywa się w Wojewódzkim Domu Kultury w każdą drugą sobotę miesiąca.

Walentynki z Kinem Fenomen

Piątek-Poniedziałek, 11-14 lutego, WDK. Trzy znakomicie zapowiadające się tytuły na przedpremierowych seansach od piątku, 11.02 do poniedziałku, 14.02. Zaprogramowane tak, by w ten wyjątkowy weekend (+) można było obejrzeć je wszystkie. Wspólnie z Gutek Film przedstawiamy trzy filmy o różnych obliczach i znaczeniach miłości. W programie: "Piosenki o miłości", "Paryż", "Matki równoległe". Szczegółowy program wydarzenia pod linkiem.

https://fb.me/e/4t620swTx

Marmurkowanie papieru w Muzeum Zabawek i Zabawy

Niedziela, 13 lutego, godzina 10 i godzina 12, Muzeum Zabawek i Zabawy. Weekendowa propozycja Muzeum Zabawek i Zabawy to wyzwanie z kolorem oraz zapachem. Uczestnicy przekonają się jak przy użyciu kilku zaskakujących tricków wykonać niezwykłe wzory na papierze listowym. Mało tego, że efekt będzie marmurkowy to wykonany papier będzie również pachnący. Na tak wykonanym papierze będzie można napisać list, np. z okazji Walentynek. W drugiej części zajęć czeka uczestników dodatkowe zadanie do zrealizowania – zostaną wykonane nietypowe, tekturowe ramki na zdjęcie.

http://muzeumzabawek.eu/13-02-2022-marmurkowanie-papieru-warsztaty/

Ballady na dwa serca w Domu Środowisk Twórczych

Walentynkowy koncert Ballady na dwa serca w wykonaniu duetu, który od lat zachwyca słuchaczy swoim talentem scenicznym, poczuciem humoru i repertuarem, na który składają się ballady oraz pieśni żeglarskie.

https://www.palacykzielinskiego.pl/

Walentynki z Senior Show

Niedziela, 13 lutego, godzina 17, WDK. W Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury po raz kolejny wystąpią artyści-amatorzy w wieku 60+, działający w grupie Senior Show. Spotkanie będzie transmitowane z Wojewódzkiego Domu Kultury na Facebooku grupy 13 lutego o godzinie 17.00. Grupa Senior Show online została utworzona na Facebooku w marcu 2020 roku - w okresie lockdownu i stała się jednym z ulubionych miejsc spotkań seniorów, którzy prezentują tam piosenki, czytają swoje wiersze, wymieniają poglądy, czyli prowadzą ożywione życie artystyczne i towarzyskie.

http://www.wdkkielce.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=2&sub=32&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=1353

W REGIONIE

Królewskie walentynki na zamku w Szydłowie

Piątek-Poniedziałek, 11-14 lutego, Zamek w Szydłowie. Specjalną ofertę na Walentynki 2022 przygotowało Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Szydłowie. Dotyczy ona zakochanych par, które będą zwiedzać Szydłów w dniach 11-14 lutego. Każda para będzie mogła zwiedzić dowolne zabytki Szydłowa w cenie biletów ulgowych. Ponadto, w komnacie na zamku, królewski tron zostanie specjalnie udekorowany w miłosne motywy nawiązujące do walentynkowego święta. Zakochane pary będą mogły sobie na nim usiąść i robić pamiątkowe zdjęcia.

https://odkrywaj.szydlow.pl/promocja-krolewskie-walentynki-na-zamku/?fbclid=IwAR3SLOsaMVSsHpsceBgfvFN8Z6ZZzeXSm0jeppSb1pN_rG3HEAcZ6Ugr-Bc

O miłości w świecie przyrody, czyli walentynki w Krzemionkach

Sobota, 12 lutego, godzina 11, Rezerwat Krzemionki. "Serdecznie zapraszamy na zajęcia z cyklu sobota w muzeum, podczas których dowiemy się jak wygląda miłość w świecie przyrody, skąd wzięły się powiedzenia typu: gruchają jak dwa gołąbki, nierozłączni jak papużki. Dzień świętego Walentego to dobry pretekst do podpatrzenia zwyczajów godowych zwierząt i ich sposobów na okazywanie sobie uczuć. Spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie, czy zwierzęta potrafią kochać w naszym ludzkim rozumowaniu tego słowa. Podczas zajęć będzie można również zaprojektować i pomalować porcelanowy kubek dla kogoś, kogo darzymy szczególną sympatią", zapraszają organizatorzy.

http://krzemionki.pl/aktualnosci/walentynki-w-rezerwacie-krzemionki/

Miłość... Najpiękniejsze klasyczne melodie na walentynki w Ciekotach

"Spotkamy się w "Szklanym Domu" podczas koncertu Miłość...Najpiękniejsze klasyczne melodie na walentynki zabrzmią utwory z klasyki muzyki poważnej, ale również kompozycje z gatunku muzyki filmowej. Przed publicznością zaprezentują się: Emilia Kopeć – skrzypce, Michał Kopeć – pianino, Krzysztof Korban – akordeon. Gościnnie wystąpi Chór Masłowianie, który zaśpiewa miłosne szlagiery skomponowane przez Władysława Szpilmana. To jednak nie wszystko. Partnerem naszego koncertu jest Małomiasteczkowa, a wśród uczestników koncertu rozlosujemy voucher na kolację dla dwojga w nowo otwartej restauracji Pizzerii Małomiasteczkowej w Masłowie", zapraszają organizatorzy.

https://fb.me/e/4YjXBUXD6

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO