Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Większe pieniądze dla ŚCO. Będzie oszczędniej

poniedziałek, 29 listopada 2021 10:02 / Autor: Michał Łosiak
Większe pieniądze dla ŚCO. Będzie oszczędniej
Większe pieniądze dla ŚCO. Będzie oszczędniej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Prawie sześć milionów złotych więcej otrzyma z Unii Europejskiej Świętokrzyskie Centrum Onkologii na termomodernizację placówki. Gigantyczna inwestycja będzie kosztowała łącznie 32 miliony złotych.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował, że w sumie z unijnych pieniędzy ŚCO otrzyma 27 milionów złotych. W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie cała instalacja, ocieplone zostaną stropodachy i ściany zewnętrzne. Wymienione będą okna i drzwi, a prace obejmą także instalację nowoczesnego systemu wentylacji i wprowadzenie systemu zarządzania energią oraz zastosowanie fotowoltaiki. Ma to pozwolić na oszczędności.

– Zastosowanie odnawialnych źródeł energii jest szczególnie korzystne ze względów ekologicznych, pozwala bowiem na zmniejszenie ilości gazów cieplarnianych oraz innych substancji szkodliwych emitowanych do atmosfery. Dlatego cieszymy się, że w regionie świętokrzyskim realizowane są projekty ze wsparciem środków unijnych, dzięki którym możliwa jest poprawa efektywności energetycznej. To nie tylko wielka korzyść dla środowiska, ale i sposób na obniżenie opłat za energię elektryczną – mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO