Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wielofunkcyjny stadion PŚk w budowie. Jak postępują prace?

poniedziałek, 14 września 2020 11:44 / Autor: Weronika Kępa
Wielofunkcyjny stadion PŚk w budowie. Jak postępują prace?
Fot. Grzegorz Zieliński, FB PŚk
Wielofunkcyjny stadion PŚk w budowie. Jak postępują prace?
Fot. Grzegorz Zieliński, FB PŚk
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Prace nad budową wielofunkcyjnego stadionu sportowego przy Politechnice Świętokrzyskiej rozpoczęto niemal rok temu. I choć pandemia nieco je opóźniła, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Efekty widać gołym okiem.

- Zrobiono już podstawę, warstwy głębokie zostały położone. Teraz czekamy na realizację kolejnych etapów - mówi Stanisław Hojda, dyrektor Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej. - Przypominam, że przy Politechnice powstanie nie tylko stadion lekkoatletyczny, czy boisko do sportów plażowych, ale również boisko do piłki nożnej, która jest dla nas bardzo ważna - studentów uprawiających ten sport jest przecież najwięcej. W ramach inwestycji pojawi się także siłownia zewnętrzna. Aktualnie kończy się również przetarg na budowę rzutni, która będzie znajdować się poza owalem bieżni lekkoatletycznej. To wszystko jeszcze przed nami, ale cel jest coraz bliżej - dodaje.

Przypomnijmy: projekt przewiduje budowę kompleksu sportowego, w którego skład wchodzą między innymi: boisko o nawierzchni z trawy sztucznej, bieżna ogólna do biegów z przeszkodami, bieżnia prosta do biegów na sto metrów, skocznia do skoków w dal, skocznia do skoków wzwyż i o tyczce, rzutnia do pchnięcia kulą oraz trybuny na czterysta miejsc.

Inwestycja opiewa na kwotę 15 milionów złotych, z czego 7,5 miliona złotych przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO