Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wnioski o warunki zabudowy będą dostępne w BIP

wtorek, 28 czerwca 2022 14:37 / Autor: Weronika Kępa
Wnioski o warunki zabudowy będą dostępne w BIP
Wnioski o warunki zabudowy będą dostępne w BIP
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Radni z klubu Koalicji Obywatelskiej chcieli mieć większą kontrolę na tym, co i gdzie buduje się w Kielcach. W odpowiedzi na ich interpelacje w sprawie upublicznienia rejestru wniosków o warunki zabudowy miasto zaznaczyło, że wspomniane informacje pojawią się w Biuletynie Informacji Publicznej.

– Planowane inwestycje deweloperów powinny być po pierwsze: transparentne, po drugie: wykonywane w zgodzie z terenami zielonymi. Dlatego wystosowaliśmy interpelację związaną z udostępnieniem nie tylko radnym, ale również wszystkim mieszkańcom, bazy wniosków o warunki zabudowy na terenie naszego miasta. W ten sposób będziemy wiedzieć, w jakich lokalizacjach te inwestycje mają powstawać i będziemy mogli w odpowiednim momencie zareagować – mówiła podczas czerwcowej konferencji Katarzyna Czech-Kruczek, wiceprzewodnicząca kieleckiej rady miasta.

Miasto zaznaczyło, że wspomniane dokumenty są obecnie publiczne, jednak nie w kieleckim BIPie, a m.in. na stronie rządowej.

– Obecnie trwają prace nad udostępnieniem rejestrów wydanych decyzji w postaci tabelarycznej, co umożliwi w prostszy sposób wyszukiwanie informacji na temat planowanych inwestycji. Taka forma rejestrów zostanie udostępniona w II półroczu 2022 roku – informuje wiceprezydent Bożena Szczypiór. Wszystkie powyższe informacje będą dostępne w odpowiedniej zakładce w Biuletynie Informacji Publicznej – dodaje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO