Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wolontariusze mają swój skwer w Kielcach

środa, 25 listopada 2020 13:02 / Autor: Michał Łosiak
Wolontariusze mają swój skwer w Kielcach
Wolontariusze mają swój skwer w Kielcach
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś w Kielcach dokonano uroczystego otwarcia Skweru Wolontariuszy, który znajduje się przy ulicy Paderewskiego. Jak mówią inicjatorzy powstania tego miejsca, nie będzie to zwykły skwer, ale punkt spotkań i organizacji działań wolontaryjnych.

To wielki dzień dla wszystkich wolontariuszy w Kielcach. – To miejsce, gdzie będziemy mogli przychodzić, umawiać się i - mam nadzieję - że centra wolontariatu dołożą starań, aby animować ten punkt, by pojawiały się na nim pikniki i happeningi. Obecnie mamy pandemię i w pewien sposób jesteśmy zablokowani. Mam nadzieję, że na wiosnę ten skwer ożyje – mówi Maciej Ziernik, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, które w tym roku obchodzi piętnastolecie istnienia.

WolontLudzie

Na skwerze nadano również jednemu z drzew imię Anonimowego Wolontariusza. – To świetny symbol całego wolontariatu. Chcemy pokazać, że bycie wolontariuszem nie potrzebuje promocji, ale to często działanie anonimowe. Drzewo zaś rozwija się i rośnie. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z wolontariatem – wyjaśnia Magdalena Kowalska z Centrum Wolontariatu MOPR.

WolontDrzewo

Jak tłumaczy z kolei Damian Zegadło z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu, wydarzenie wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który będzie miał miejsce 5 grudnia. – Chcemy razem z innymi centrami świętować ten dzień. Od 30 listopada zaplanowaliśmy różnego rodzaju spotkania i szkolenia po hasłem „Wolontariat – lepszy świat”. Piątego grudnia rozstrzygniemy konkurs o Laur Wolontariatu – dodaje. Zgłoszenia kandydatów do „Lauru Wolontariatu” trwają do 27 listopada.

W otwarciu Skweru Wolontariuszy wziął również udział wiceprezydent Kielc Marcin Różycki i radny Michał Braun.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO