Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wolontariusze pomogą starszym i samotnym. Zgłoś się po pomoc lub do pomocy

środa, 18 marca 2020 11:19 / Autor: Michał Łosiak
Wolontariusze pomogą starszym i samotnym. Zgłoś się po pomoc lub do pomocy
Wolontariusze pomogą starszym i samotnym. Zgłoś się po pomoc lub do pomocy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Diecezjalne Centrum Wolontariatu włącza się w pomoc osobom starszym w obliczu pandemii koronawirusa. Wolontariusze szukają również chętnych do pomocy.

Grupą osób szczególnie narażonych na ryzyko poważnego zagrożenia zdrowia i życia są obecnie seniorzy. Na ich potrzeby odpowiedziało Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Kieleckiej, które rozpoczęło akcję „Nie jesteś sam”. Do pomocy włączyło się także Centrum Duszpasterskie Wesoła54.

– To odpowiedź na potrzeby osób starszych i samotnych. Każda taka osoba, jeśli jest samotna, może się do nas zgłosić. Zrobimy zakupy, odbierzemy recepty, wykupimy lekarstwa. Staramy się unikać kontaktu osobistego. To trudna sytuacja, ale nie chcemy, aby ktokolwiek czuł się sam – mówi Radiu eM Kielce Damian Zegadło, koordynator Centrum.

Wolontariusze szukają także osób, które będą pomagać w akcji. – Obecnie jest nas kilkunastu. Jeśli chcemy, pomóc musimy być pełnoletni i w dobrym stanie zdrowia. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym dziele. Warto rozejrzeć się wokoło i odkryć, że w społeczeństwie nie jesteśmy sami, ale otaczają nas osoby potrzebujące wsparcia – dodaje Damian Zegadło.

Chętni mogą zgłaszać się przez formularz: LINK

Osoby starsze i samotne potrzebujące pomocy przy zakupach mogą dzwonić pod numer telefonu: 664 031 039.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO