Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Wzdłuż ul. Skrajnej powstanie chodnik i oświetlenie

wtorek, 04 maja 2021 13:05 / Autor: Weronika Kępa
Wzdłuż ul. Skrajnej powstanie chodnik i oświetlenie
Wzdłuż ul. Skrajnej powstanie chodnik i oświetlenie
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Wzdłuż Skrajnej, od skrzyżowania z ulicą Malików aż do posesji nr 72, brakuje oświetlenia oraz chodnika. Już niebawem sytuacja mu ulec poprawie. Miasto zapowiada, że prace przygotowawcze ruszą jeszcze w tym roku, a sama realizacja nastąpi w 2022.

- Z wnioskiem o takie działanie zwrócili się do mnie zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy zakładów znajdujących się przy ulicy – informuje radny Marcin Stępniewski, który 19 kwietnia interpelował w tej sprawie w Urzędzie Miasta.

Przez ulicę Skrajną codziennie przejeżdża mnóstwo aut osobowych oraz ciężarówek. W tej usługowo-przemysłowej części miasta znajdują się nie tylko zakłady i fabryki, ale również spółdzielnia pracy, wypożyczalnia aut, świetlica środowiskowa, sklepy z materiałami budowlanymi i stacja paliw.

- Brak chodnika i oświetlenia, przy tak ruchliwej ulicy stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia przechodniów oraz kierowców. Dojście do domów w porze jesienno-zimowej jest bardzo niebezpieczne – stwierdza Marcin Stępniewski.

Już niebawem sytuacja na ulicy Skrajnej ulegnie poprawie. Bowiem miasto zabezpieczyło już środki na budowę chodnika i oświetlenia w tej części Kielc.

„Obecnie w trakcie przygotowania jest dokumentacja projektowa. (…) jej opracowanie ma zakończyć się w połowie lipca 2021 roku. W następnej kolejności planowane jest uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej”, czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Realizacja przedsięwzięcia została zaplanowana na 2022 rok.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO