Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Z tego programu nie skorzystamy. Budowy „lekkich” hal nie będzie

czwartek, 30 marca 2023 12:35 / Autor: Weronika Karyś
Z tego programu nie skorzystamy. Budowy „lekkich” hal nie będzie
Z tego programu nie skorzystamy. Budowy „lekkich” hal nie będzie
Weronika Karyś
Weronika Karyś

31 marca zakończy się nabór do rządowego programu Olimpia polegającego na budowie przyszkolnych hal sportowych z maksymalnie 70 proc. dofinansowaniem. Do rozdysponowania są w sumie dwa miliardy złotych. Jak się okazuje, Kielce nie wezmą udziału w tej inicjatywie.

W połowie marca kieleccy urzędnicy odwiedzili placówkę, w której w 2019 roku powstała hala o lekkiej konstrukcji, wybudowana według technologii i standardów określonych w programie Olimpia.

– Ten obiekt jest bardzo kosztochłonny i posiada wiele wad. W okresie jesienno-zimowym generuje wysoki koszt ogrzewania, natomiast latem koszt chłodzenia. Wysoka temperatura w okresie letnim powoduje niski komfort użytkowania obiektu przez dzieci i młodzież w czasie zajęć lekcyjnych – informuje wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Jak się okazuje, przez cztery lata użytkowania obiektu ten był poddawany reklamacji i naprawom.

– Powłoki, z których wykonana jest hala ulegają bardzo częstym uszkodzeniom. Biorąc to pod uwagę, Kielce nie przystąpią do programu Olimpia ze względu na fakt, że obiekt tego typu nie spełnia wymogów przyszkolnej hali sportowej – kwituje wiceprezydent.

Innego zdania na ten temat jest radny Marcin Stępniewski, który właśnie w tej sprawie interpelował do miasta.

– Jestem bardzo zaskoczony, że nie korzystamy z środków zewnętrznych, a jednocześnie każdorazowo twierdzimy, że w budżecie miasta brakuje pieniędzy. Nie możemy tracić tego typu szans. To że placówki oświatowe wielokrotnie domagały się budowy hal to fakt, o którym wiemy nie od dziś. Program Olimpia daje taką możliwość. Do 70 proc. dofinansowania kosztów inwestycji to dużo. Jestem zaskoczony tym bardziej, że to miasto projektuje hale. Naprawdę nie rozumiem tej decyzji – stwierdza Marcin Stępniewski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO