Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Zagraniczni goście w kieleckiej szkole

czwartek, 23 listopada 2017 15:42 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Zagraniczni goście w kieleckiej szkole
Zagraniczni goście w kieleckiej szkole
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Międzynarodowych spotkań w kieleckiej szkole średniej ciąg dalszy. Liceum imienia marszałka Józefa Piłsudskiego odwiedzili studenci z Japonii. Goście z dalekiego kraju opowiadali o kulturze swojej ojczyzny i japońskim etosie pracy. Poruszona została tematyka kształcenia, poszukiwania zatrudnienia czy zatrudnienia dla młodzieży. Spotkanie zorganizowane zostało w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

Jak przyznaje nauczyciel angielskiego Tamara Hachulska, to nie jedyne międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym biorą udział uczniowie Piłsudskiego. - Realizujemy także projekt Erasmus+, który nazwaliśmy „Job Shadowing into the European Future”. W jego ramach nasza młodzież wyjeżdża na mini praktyki zawodowe. Byliśmy w Hiszpanii i Norwegii a wybieramy się jeszcze do Turcji. Współpracujemy też ze startupem Mestudent, którego przedstawiciele pokazują uczniom jak założyć własną firmę, jak ją poprowadzić oraz promują wyjazdy do Australii na szkolenia językowe – mówi Tamara Hachulska.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to nowa coroczna inicjatywa Komisji Europejskiej. Celem akcji jest promocja podnoszenia własnych kompetencji.

Tag: Erasmus+

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO