Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zastępcy prezydenta opublikowali oświadczenia majątkowe. Kto zarabia najwięcej?

czwartek, 19 maja 2022 15:56 / Autor: Weronika Kępa
Zastępcy prezydenta opublikowali oświadczenia majątkowe. Kto zarabia najwięcej?
Zastępcy prezydenta opublikowali oświadczenia majątkowe. Kto zarabia najwięcej?
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W kieleckim Biuletynie Informacji Publicznej pojawiły się oświadczenia majątkowe za 2021 rok najbliższych współpracowników prezydenta Bogdana Wenty – Bożeny Szczypiór, Agaty Wojdy i Marcina Chłodnickiego. Wydaje się, że w najlepszej sytuacji finansowej jest trzeci zastępca włodarza odpowiedzialny za kulturę, sport i edukację w mieście.

Według opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej oświadczeń wiceprezydent Bożena Szczypiór (razem z małżonkiem) posiada dom o powierzchni stu szesnastu metrów kwadratowych, którego wartość to dwieście tysięcy złotych. Stoi on na działce mierzącej blisko dwa i pół tysiąca metrów kwadratowych, której wartość to 50 tysięcy złotych.

Jej oszczędności wynoszą w sumie niespełna dziesięć tysięcy złotych (wraz z kapitałem emerytalnym). Wiceprezydent ma trzy kredyty. Do ich spłacenia pozostało Bożenie Szczypiór około sto tysięcy złotych. W 2021 roku za pracę na stanowisku zastępcy prezydenta Kielc otrzymała blisko 140 tysięcy złotych.

Wiceprezydent Agata Wojda posiada dwa mieszkania o powierzchni blisko 55 i 36 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość to niespełna sześćset tysięcy złotych. Oświadczyła również, że dysponuje dwoma działkami, które mierzą w sumie nieco ponad hektar, a ich łączna wartość to 22 tysiące złotych. Wiceprezydent Wojda posiada także jedną ósmą udziałów w domu o powierzchni 50 metrów kwadratowych, którego wartość to 40 tysięcy złotych.

Jej oszczędności wynoszą trzynaście tysięcy złotych. W 2021 roku za pracę na stanowisku zastępcy prezydenta Kielc otrzymała blisko 80 tysięcy złotych (funkcję pełni od kwietnia), a z tytułu innych wykonywanych obowiązków zarobiła niespełna 30 tysięcy złotych. Agata Wojda spłaca kredyt. Zostało jej jeszcze 147 tysięcy złotych.

Z kolei wiceprezydent Marcin Chłodnicki posiada dwa domy o łącznej powierzchni ponad 240 metrów kwadratowych i o łącznej wartości pół miliona złotych. Pierwszy z nich stanowi własność małżeńską, w drugim ma pięć szóstych udziałów. Marcin Chłodnicki jest również właścicielem trzech działek (na dwóch z nich stoją wcześniej już wymienione domy), których łączna wartość to 370 tys. zł.

Jego oszczędności wynoszą dziesięć tysięcy złotych. W 2021 roku za pracę na stanowisku zastępcy prezydenta Kielc otrzymał ponad 86 tys. zł (funkcję pełni od kwietnia), a z tytułu innych wykonywanych obowiązków zarobił około jedenastu tysięcy złotych. Marcin Chłodnicki nie ma żadnych kredytów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO