Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Koło widokowe i choinka już stoją na kieleckim rynku!

czwartek, 02 grudnia 2021 12:27 / Autor: Weronika Kępa
Koło widokowe i choinka już stoją na kieleckim rynku!
Koło widokowe i choinka już stoją na kieleckim rynku!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Na kieleckim rynku trwają przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ten rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 4 grudnia, a jego oficjalna inauguracja i odpalenie światełek na kilkumetrowej choince – dzień później.

– Chcielibyśmy, żeby w tym wydarzeniu mogło wziąć udział jak najwięcej mieszkańców, dlatego zdecydowaliśmy się nieco zmodyfikować termin. Zamiast w Mikołajki, jak zazwyczaj się to odbywa, choinka rozbłyśnie dzień wcześniej. Zapraszamy więc całe rodziny z dziećmi w niedzielę, 5 grudnia, o godzinie 16 na kielecki rynek na słodkości i wspólną zabawę – mówi prezydent Bogdan Wenta.

Wszyscy, którzy w dniach 4-19 grudnia odwiedzą kielecki rynek będą mogli napić się bożonarodzeniowego grzańca, spróbować przepysznego ciasta i skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych. Na dwa tygodnie w centrum staną również foodtrucki i uwielbiane przez mieszkańców koło widokowe, które już można podziwiać. Obecnie trwa montaż mniejszych ozdób i straganów.

Zgodnie z harmonogramem, w niedzielę, 12 grudnia, harcerze przekażą władzom miasta Betlejemskie Światło Pokoju. Kilka dni później, w przedświąteczny weekend na rynku pojawi się także scena, z której będzie rozbrzmiewać nastrojowa, zimowa muzyka. Nie zabraknie też konkursów, karaoke, świątecznej fotobudki i animacji dla dzieci.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zakończy wspólna Wigilia dla kielczan, która odbędzie się w czwartek, 23 grudnia, o godzinie 11 na rynku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO